Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи во категорија

Гласајте за штотуку објавените страници од оваа категорија и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.Топ 10 седмицава

  сите топ листи...

  Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

  Ова е листа на статиите кои штотуку станале популарни благодарение на вашите гласови. Можете да гласате за статиите кои Ви се интересни. Се разбира гласајте и за свежите статии и помогнете да станат популарни.

  Ново име за нашата држава?

  пријавена од ta4ka популарна пред 2 години, 1 месец. (bagra.org)

  # Супермакедонија # Оаза на мирот # Потенцијална Империја Македонија (ПИМ) # Македонија42 # М4К3Д0НИЈ4

  3 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Косово за патики

  пријавена од Lavot популарна пред 2 години, 1 месец. (www.taratur.com)

  Вчерашниот митинг во Србија го искористија голем број „чесни“ граѓани, кои во духот на демонстрациите, демонстративно ограбија повеќе продавници и со полни раце работа се вратија дома. Или, како што рече и снимателот на ова видео – еве ги хероините на протестите!

  2 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Избор за сподели кино

  пријавена од Motoko популарна пред 2 години, 1 месец. (spodelikino.blog.com.mk)

  Блогот на сподели кино на блогерај е пуштен. За изборот за следното сподели кино се бара помош од сите. Помогни и ти во изборот, кажи што сакаш да гледаш во среда.

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  И ВЕЧЕР има photoshop

  пријавена од darko156 популарна пред 2 години, 1 месец. (www.vecer.com.mk)

  Продолжение на серијалот „македонските медиуми го открија фотошоп”. Овој пат ВЕЧЕР во „употреба на текст алатка во најнвата CS3 верзија”.

  4 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Албум со самолепливи сликички со Тоше?!? (видео)

  пријавена од Lavot популарна пред 2 години, 1 месец. (www.taratur.com)

  Во албумот со самолепливи сликички има и шокантни слики од мртвиот Тоше, а уредникот на албумот не контактирал со никого за авторските права бидејќи „Тоше е јавна личност“. Албумот во Мостар чини 100 денари, а пакетче со 5 сликички е 15 денари.

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Постерот за новиот 007 филм

  пријавена од Scorponok популарна пред 2 години, 2 месеци. (crapwerk.blogspot.com)

  Тизер постер за новиот Џејмс Бонд филм, Quantum of Solace.

  2 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Видео: Стјуардеса изведе стриптиз за време на лет

  пријавена од Lavot популарна пред 2 години, 2 месеци. (www.taratur.com)

  Во пилотската кабина на најверојатно француски авион, една стјуардеса се расоблече. Снимаше копилотот, а во соблекувањето и помогнаа пилотот и нејзина колешка. Скандалозното видео е објавено на интернет. (16+)

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Редок епитаф (Видео)

  пријавена од Janko популарна пред 2 години, 2 месеци. (www.youtube.com)

  Прецизно кажување зошто е умрен покојникот :)

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Македонски Топ Модели

  пријавена од UltrasPrilep популарна пред 2 години, 2 месеци. (mkmodels.blogspot.com)

  Нема нема не ќе се роди поубаво девојче од Македонче

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Толковен речник на ТВ-жаргонизми

  пријавена од darko156 популарна пред 2 години, 2 месеци. (komunikacii.net)

  Сега за сега има неколку термини, помогнете да се збогати овој нов македонски речник.

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  ВЕВЧАНСКИ КАРНЕВАЛ 2008

  пријавена од Hermani популарна пред 2 години, 2 месеци. (cookbook.blog.com.mk)

  Како помина годинашниот Вевчански фестивал,низ слики ни покажува CoookBoook: На одење го посетивме и Охрид,да се увериме зошто е прогласен за нај убаво новогодишно накитен град.Се уверивме дека имале право во изборот.Не е работата само да накитиш него да дадеш душа и приказна во сето тоа.

  1 коментар | проблем? | категорија: Забава

  За „Викија“ и најлошо склопената вест ever!

  пријавена од игор популарна пред 2 години, 2 месеци. (www.a1.com.mk)

  Оваа вест која ја имаше на 365.com.mk, еве ја на А1, а очигледно е преземена од МИА, има толку многу дезинофрмации на „единица информација“ што мора да се прочита. Некој нависитна не разбрал што треба да преведе или напише во МИА...

  4 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Милка? Да, повелете.

  пријавена од глиша популарна пред 2 години, 3 месеци. (moevideo.idividi.com.mk)

  Ја вклучуваат Милка од Велес директно во вести за да известува за кампањата на Кедев.

  1 коментар | проблем? | категорија: Забава

  Pacman график (фото)

  пријавена од глиша популарна пред 2 години, 3 месеци. (mislam.blogspot.com)

  Pacman график.

  1 коментар | проблем? | категорија: Забава

  Мечка на мост (слики)

  пријавена од ta4ka популарна пред 2 години, 3 месеци. (www.sonnyradio.com)

  Мечка на мост.

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Кад би Тито био жив

  пријавена од gemidjy популарна пред 2 години, 3 месеци. (www.softver.org.mk)

  Онда новац би изгледао овако :)

  1 коментар | проблем? | категорија: Забава

  Сподели кино 2.08 според Би

  пријавена од игор популарна пред 2 години, 3 месеци. (spodeliznaenje.blogspot.com)

  Во ова издание повторно гостин-уредник. Би е позната и популарна во македонските блогерски кругови, а за ова пиратско издание на сподели кино таа ќе ви споделам зошто толку и се допаѓа Ghost in the shell.

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  GHOP за GNOME на македонски

  пријавена од Арангел популарна пред 2 години, 3 месеци. (ufo.linux.net.mk)

  GHOP (Google Highly Open Participation TM Contest ) им овозможува на учениците од средните и основните училишта во Македонија да научат како да придонесуваат во заедницата на корисници на слободен софтвер, да си го повежбаат англискиот како и да научат некоја нова работа на компјутерот...

  2 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Муфлон силувал овци и и избегал на полицијата

  пријавена од drugarce популарна пред 2 години, 3 месеци. (www.dnevnik.com.mk)

  Професионално новинарско известување :-)) „Италијанскиот полицаец Ералдо Минети морал да интервенира и да го запре бруталното масовно силување врз стадо овци од муфлон“

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Вашето име на Јапонски :)

  пријавена од icko популарна пред 2 години, 4 месеци. (www.elfasko.org.mk)

  Напишете го вашето име, и видете како би било ако сте јапонец :))

  1 коментар | проблем? | категорија: Забава