Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи во категорија

Гласајте за штотуку објавените страници од оваа категорија и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.Топ 10 седмицава

  сите топ листи...

  Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

  Ова е листа на статиите кои штотуку станале популарни благодарение на вашите гласови. Можете да гласате за статиите кои Ви се интересни. Се разбира гласајте и за свежите статии и помогнете да станат популарни.

  Новиот македонски филм [наскоро]

  пријавена од Acid популарна пред 1 година, 11 месеци. (forum.kajgana.com)

  To protect and serve...

  1 коментар | проблем? | категорија: Забава

  Ghost Hound

  пријавена од Scorponok популарна пред 1 година, 11 месеци. (crapwerk.blogspot.com)

  Нова аниме серија од творците на култниот Ghost In The Shell.

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Како се раѓа пилето?

  пријавена од gemidjy популарна пред 1 година, 11 месеци. (fun.ql4.org)

  10тина слики од процесот на раѓање на пилето. Од жолчка до живо суштество. Восхитувачки!

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Го знаете ли педер.com

  пријавена од ta4ka популарна пред 1 година, 11 месеци. (www.peder.com)

  За контакт peder@peder.com

  9 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Кој пробал, знае

  пријавена од dasaf популарна пред 1 година, 11 месеци. (jasnesumjas.blogspot.com)

  Се стресува деновиве онлајн заедницата по повод рекламата на Жи-Ва.

  4 коментари | проблем? | категорија: Забава

  СДСМ пародија.

  пријавена од alifaan популарна пред 1 година, 11 месеци. (hopcup.net)

  Нема подобра пародија од оваа. Ова мора да се ВИДИ.

  3 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Dylan Dog повторно кај нас!

  пријавена од Scorponok популарна пред 1 година, 11 месеци. (crapwerk.blogspot.com)

  Популарниот стрип, со нова едиција, е достапен повторно низ Македонските трафики.

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  8 работи што ги има кажано Ајнштајн!

  пријавена од ta4ka популарна пред 1 година, 12 месеци. (ta4ka.blog.com.mk)

  1- “Imagination is more important than knowledge.” ...

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Што по сесија?

  пријавена од Supergirl популарна пред 1 година, 12 месеци. (recyclebinmk.blogspot.com)

  Што се случува по напорна сесија и колоквиумска недела? Еве предлози

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Америка тоа го сака! Fuck Yeah!

  пријавена од dasaf популарна пред 2 години. (vuna.info)

  И не само градскиот парк да се именува Џорџ Буш, туку и Карпош да се преименува во општина Рамбо (вклучувајќи ги населбите Рамбо 1-4).

  5 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Бургов секојпат воли Хрватској

  пријавена од DImce популарна пред 2 години. (www.taratur.com)

  Македонска музичка легенда из Струмице, Коста Бургов послао је снимку до хрватска ТВ Нова за Ред Карпет и као прави великопосланик ја претставио нашата земја пред целој Хрватској и се показао као врван познавач хрватског језика. Ово морате погледати по свакаку цену!

  2 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Изворниот код на Windows Vista

  пријавена од onlythecreative популарна пред 2 години. (www.solipamet.com)

  Деновиве се појави изворниот код на Windows Vista на Интернет, и еве го за сите да го видите!

  1 коментар | проблем? | категорија: Забава

  Македонија во понеделник влегува во ЕУ

  пријавена од kotle популарна пред 2 години. (kiberkotle.net)

  Поради изгубена опклада на гала вечерата во Букурешт, Грција мораше да ги повлече своите ставови, а нејзините сојузници од ЕУ да ја примат Македонија во Унијата.

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Windows СДСМ XPremier

  пријавена од dasaf популарна пред 2 години. (vecer.com.mk)

  Една од најдобрите насловни страни во последно време.

  4 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Хит на месецот: На маса ќе дремам

  пријавена од Lavot популарна пред 2 години. (www.taratur.com)

  Најновата ѕвезда на македонското естрадно небо Драганче Митрески од с. Лескоец, охридско - воведува апсолутно нови и досега неоткриени музичко-продуцентски стандарди. Ова е спот кој не смее да се пропушти!

  2 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Започна новата сезона South Park

  пријавена од Scorponok популарна пред 2 години. (crapwerk.blogspot.com)

  Излезе првата епизода од дванаесетата сезона.

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Македонче, отвори си ги ушите

  пријавена од fidanovska популарна пред 2 години, 1 месец. (moetomaalo.blogspot.com)

  Не сум евровизиски фан, само сакам еднаш годишно да отепам некој саат пред телевизија гледајќи циркузи. Но она што ме изненади овој пат беше “анонимното девојче Јова“. Морате да ја слушнете уште еднаш.

  1 коментар | проблем? | категорија: Забава

  Мижи да ти баам

  пријавена од darko156 популарна пред 2 години, 1 месец. (mislam.blogspot.com)

  Мала лекција за следниот пат кога некој ќе ви расказува како му ја претскажале иднината

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Евроконтест 2008

  пријавена од Lavot популарна пред 2 години, 1 месец. (www.taratur.com)

  Еве и јас да допринесам во овие тешки судбински денови, па со еден краток осврт да ги поддржам нашите евровизиски интегративни процеси и накратко да им раскажам на среќниците кои не гледале избор за Евровизија колку се среќни што ја имале таа шанса....

  2 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Фази на пијанството

  пријавена од fidanovska популарна пред 2 години, 1 месец. (blog.gemidjy.info)

  Кој кајмаковам ова бидеќи забелезав дека лугето имаат најразлицни гледишта на пијанството. Па ајдете пишувајте ги вашите во коментарите! :)

  1 коментар | проблем? | категорија: Забава