Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи во категорија

Гласајте за штотуку објавените страници од оваа категорија и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.Топ 10 седмицава

  сите топ листи...

  Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

  Ова е листа на статиите кои штотуку станале популарни благодарение на вашите гласови. Можете да гласате за статиите кои Ви се интересни. Се разбира гласајте и за свежите статии и помогнете да станат популарни.

  Ајнштајн се врати...

  пријавена од onlythecreative популарна пред 1 година, 8 месеци. (www.solipamet.com)

  За да види едно нешто!

  2 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Главен селски фактор

  пријавена од Scorponok популарна пред 1 година, 9 месеци. (nathans-chronicles.blogspot.com)

  Можеме сите колку сакаме да го пљукаме дека е сељак, дека е кретен и дебил денес, ама факт е дека пред да стане Кристијан Габровски, Ристо Бомбата и неговата група прилепчани наречена Кучешка тенија беа хит...

  5 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Од дневникот на една плавуша

  пријавена од GoodBytes популарна пред 1 година, 9 месеци. (jakov.blog.com.mk)

  Една русокоса полага за возачка и... Само без обвинувања за шовинизам и стереотипи, текстот е пријавен затоа што е СМЕШЕН.

  3 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Аркадни игри, жар на едно безгрижно детство

  пријавена од Scorponok популарна пред 1 година, 9 месеци. (crapwerk.blogspot.com)

  За флиперниците, места каде што растеа цели генерации...

  5 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Ова мора да ви се допадне

  пријавена од sinbos популарна пред 1 година, 9 месеци. (moevideo.idividi.com.mk)

  Желба за растење....

  3 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Букарски во бугарското екстремно шоу “Нешоуто на Нед“

  пријавена од bukarski популарна пред 1 година, 9 месеци. (bukarski.blog.com.mk)

  Не е доблест сам да си промовираш стории, но ова мое телевизиско гостување морам да го споделам со вас.

  3 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Везилке Везилке

  пријавена од dasaf популарна пред 1 година, 9 месеци. (marketthink.blogspot.com)

  Кажи ми како да се роди проста и стројна македонска песна, откако Ленка остави кошула тенка ленена недовезена на разбој...

  8 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Скопско лето 2008

  пријавена од Janko популарна пред 1 година, 9 месеци. (nadezna2.blog.com.mk)

  Излезе програмата за Скопско лето. Неможев да најдам официјална страна, ама на овој блог ја има целата програма.

  1 коментар | проблем? | категорија: Забава

  Tip of the day

  пријавена од fidanovska популарна пред 1 година, 9 месеци. (blog.gemidjy.info)

  "Once you swap, you can upload the CD onto your computer and add it to your MP3 player."

  1 коментар | проблем? | категорија: Забава

  Секоја чест

  пријавена од dasaf популарна пред 1 година, 9 месеци. (marketthink.blogspot.com)

  Имав одлично мислење за Рошин и до сега. Сега веќе сум уверен дека не грешам.

  1 коментар | проблем? | категорија: Забава

  Firefox 3 забава!

  пријавена од Арангел популарна пред 1 година, 9 месеци. (linux.net.mk)

  Во рамките на објавувањето на Firefox 3, Слободен софтвер Македонија и македонскиот тим за локализација на Mozilla, на 18ти јуни со почеток од 20:00 часот организираат забава во културниот центар Точка. Ден порано, истиот настан се оддржува низ илјадници градови во целиот свет.

  16 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Логото на ДИК - полнење на гласачка кутија

  пријавена од mitko популарна пред 1 година, 9 месеци. (www.sec.mk)

  Јасно се гледа дека во раката има три гласачки ливчиња. Можеби идејата била да се претстави свитакно ливче на три дела, ама мене не ми личи така :)

  2 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Top 10 Linus Torvalds изјави

  пријавена од alifaan популарна пред 1 година, 10 месеци. (alifaan.com)

  1. “Software is like sex: it’s better when it’s free.” ...

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  И нуклеарна експлозија не го попречи гласањето

  пријавена од kotle популарна пред 1 година, 10 месеци. (kiberkotle.net)

  Иако имаше нуклеарна експлозија во близина на гласачко место, изборниот одбор одлучи да го продолжи гласањето.

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Промовиран The Hardest Thing на Тоше Проески на ХРФ (видео)

  пријавена од jofe популарна пред 1 година, 10 месеци. (zsdane.com.mk)

  Вечерва во Опатија на 12-то издание на Хрватскиот радиски фестивал беше промовирана песната и спотот од англискиот албум на Тоше Проески - The Hardest Thing. Спотот е црно-бел а за него се искористени снимките од патувањето во Јамајка и снимки од Крушево. Погледнете го.

  2 коментари | проблем? | категорија: Забава

  „Ебам, праам пари и уживам у популарност“

  пријавена од Lavot популарна пред 1 година, 10 месеци. (www.taratur.com)

  Македонскиот врвен дострел во новинарството во онаа шлакутница која ексклузивно се занимава со најсељачките работи на веков, даде бисерен одговор на кој можат да му подзавидат Пеце Жабето, Љубе Лигавиот и двајца други...

  2 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Искуството наречено Индијана Џонс 4

  пријавена од Scorponok популарна пред 1 година, 10 месеци. (crapwerk.blogspot.com)

  Импресии од новиот Индијана Џонс филм.

  2 коментари | проблем? | категорија: Забава

  да ме молат не се женам

  пријавена од icko популарна пред 1 година, 10 месеци. (www.elfasko.org.mk)

  тоа е фенси панк-рокот, во народното творештво! поздрав од кумова тајфа!

  1 коментар | проблем? | категорија: Забава

  Фото: Секси министерка

  пријавена од Lavot популарна пред 1 година, 11 месеци. (www.taratur.com)

  Италијанците ќе уживаат барем во дел од новата влада на Берлускони. Мара Карфања, со уметничко име Мара Ла Бела ќе биде новата министерка која ќе се грижи за еднаквост на половите.

  2 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Дали ова е новиот Enterprise ?

  пријавена од ta4ka популарна пред 1 година, 11 месеци. (ta4ka.blog.com.mk)

  Captain Jean-Luc Picard, of the USS Enterprise Captain Jean-Luc Picard, of the USS Enterprise

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава