Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи во категорија

Гласајте за штотуку објавените страници од оваа категорија и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.Топ 10 седмицава

  сите топ листи...

  Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

  Ова е листа на статиите кои штотуку станале популарни благодарение на вашите гласови. Можете да гласате за статиите кои Ви се интересни. Се разбира гласајте и за свежите статии и помогнете да станат популарни.

  „Не знам Photoshop, но ми треба помош...“

  пријавена од zlochko популарна пред 1 година, 6 месеци. (farm4.static.flickr.com)

  ...или: Зошто никогаш не треба да барате помош од непознати луѓе на интернет. :))

  6 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Стивен Хафкинг?

  пријавена од Safari популарна пред 1 година, 7 месеци. (tocka.com.mk)

  Идиотите од Точка уште еднаш ја докажаа својата неписменост и неинформираност. По Џанија Версачеа, Стивен Хокинг стана Стивен Хафкинг :)

  6 коментари | проблем? | категорија: Забава

  И Итлер сакал да биде некој, ама кај е сега?

  пријавена од pero популарна пред 1 година, 7 месеци. (bp1.blogger.com)

  После инспиративниот (наци-говор), Груевски е виден во своите одаи, како го пробува својот најнов одор.

  15 коментари | проблем? | категорија: Забава

  42 години од прикажувањето на првата епизода на Ѕвездени Патеки

  пријавена од Scorponok популарна пред 1 година, 7 месеци. (maktrek.blogspot.com)

  Пред точно 42 години, беше прикажана првата епизода со наслов "The Man Trap"...

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Дино Дворник R.I.P.

  пријавена од jpetrov популарна пред 1 година, 7 месеци. (www.a1.com.mk)

  Познатиот хрватски пејач и глумец Дино Дворник само десет дена откако го прослави својот 44-ти роденден, почина денеска претпладне во Загреб под се уште неразјаснети околности, јавија хрватските медиуми.

  1 коментар | проблем? | категорија: Забава

  Девојките на сеат

  пријавена од ta4ka популарна пред 1 година, 7 месеци. (www.seatgirls.rj41.ch)

  Дамн

  4 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Докторите во Ѕвездени Патеки

  пријавена од Scorponok популарна пред 1 година, 7 месеци. (maktrek.blogspot.com)

  Обемна статија за докторите во Ѕвездени Патеки.

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Пасошот на Нео

  пријавена од Џам популарна пред 1 година, 7 месеци. (img141.imageshack.us)

  Матрикс занимливост .. пасошот истекува на ...

  1 коментар | проблем? | категорија: Забава

  Пиво-фест 2008

  пријавена од UltrasPrilep популарна пред 1 година, 7 месеци. (prilep.blog.com.mk)

  Прилепчани Ве канат на пиво, скара и мајтап...

  4 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Нај закон thread што било кога сум го видел на некој МК форум

  пријавена од zlochko популарна пред 1 година, 7 месеци. (it.com.mk)

  Обавезно прочитајте ја од почеток дискусијата. Но обрнете особено внимание на постовите на luidgi, те. неговата сестра. Тотално зајдов од смеење. :))

  6 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Недела на новинарството... продолжува...

  пријавена од dasaf популарна пред 1 година, 7 месеци. (sport.com.mk)

  Не знам што ќе биде со пермалинков, но хајлајтот се наоѓа вовториот дел од статијата: Актуелниот англиски и европски шампион, Манчестер Јунајтед постигна договор за спонзорство во вредност од 12,59 милиона евра со компанијата Сауди Телеком из Саудијске Арабије.

  2 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Дизајнер & Пријател

  пријавена од ta4ka популарна пред 1 година, 7 месеци. (ta4ka.blog.com.mk)

  За сите луѓе кои ви дошле да им го средите компјутерот бидејќи сте компјутерџијата од маало.

  2 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Врамете ја вашата дигитална фотографија

  пријавена од Arwena популарна пред 1 година, 8 месеци. (bighugelabs.com)

  Една од поинвентивните страници на интернет, со чија помош вашата дигитална фотографија можете да ја врамите по повеќе варијанти. Меѓудругото, доколку имате акаунт, фотографијата може автоматски да се аплоудува на flickr.com. Ви посакувам пријатна забава.

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Гратис гушкање

  пријавена од Acid популарна пред 1 година, 8 месеци. (www.kajgana.com)

  Македонија се придружи на земјите кои веќе одамна имаат улични гушкачи. Погледнете го видеото. Започнува типично балкански, со недоверба кон гушкачите, за потоа и цели фамилии да се приклучат на гушкањето. Да не ти се верува :)

  2 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Авион, џакузи со чоколадо, а стјуардеса те трие...

  пријавена од strumjan популарна пред 1 година, 8 месеци. (komunikacii.net)

  ... или краток курс како се станува новинар :)

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Бетмен стрипови за симнување

  пријавена од Scorponok популарна пред 1 година, 8 месеци. (nathans-chronicles.blogspot.com)

  После 70 години публикации и разноразни приказни, еве мала листа на стрипови за Batman кои мора да ги прочитате ако се сметате за било каков обожавател на ликот.

  1 коментар | проблем? | категорија: Забава

  Клетви од големите Македонци

  пријавена од woona популарна пред 1 година, 8 месеци. (vuna.info)

  Ова е хардкор!

  2 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Збогување со Македонија, на супер начин!

  пријавена од tom популарна пред 1 година, 8 месеци. (girlsgoneglobal.blogspot.com)

  Добри се девојкиве, како успеваат сублимирано да ни ги претстават нашите работи :)

  7 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Најлудиот тренер

  пријавена од Lavot популарна пред 1 година, 8 месеци. (www.taratur.com)

  ФК Ратково, веројатно некоја пониска младинска српска лига, името на најзакон тренерот на сите времиња засега е непознат, (го викаат Лимени), а од широкиот репертоар ќе издвоиме: Јебем ти сису мамину, сам себе, сам себе, јебем те играчу!!! Јебем ли га у дупенце оно његово мало... :))))

  1 коментар | проблем? | категорија: Забава

  Јелена си ги смени гаќичките за време на меч

  пријавена од Lavot популарна пред 1 година, 8 месеци. (www.taratur.com)

  Трибините урлаа од воодушевување, а српската тенисерка во паузата си ги соблече црните гаќички и си облече бели. Сето тоа забележано од камерите.

  16 коментари | проблем? | категорија: Забава