Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи во категорија

Гласајте за штотуку објавените страници од оваа категорија и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.Топ 10 седмицава

  сите топ листи...

  Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

  Ова е листа на статиите кои штотуку станале популарни благодарение на вашите гласови. Можете да гласате за статиите кои Ви се интересни. Се разбира гласајте и за свежите статии и помогнете да станат популарни.

  Македонскиот Питер

  пријавена од gemidjy популарна пред 1 година, 5 месеци. (i38.tinypic.com)

  еве нешто шо забележав.

  3 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Drama Queen

  пријавена од pero популарна пред 1 година, 5 месеци. (a1.com.mk)

  Статијата ја објавувам под забава. Замислете го кој филм е бил со тоа снајперистите на покривот од Симпо. - Мирко пази метак! - Хвала Славко!!! :))))

  3 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Yay ...

  пријавена од gemidjy популарна пред 1 година, 5 месеци. (diy.despair.com)

  Ya pirates!! [македонски пират] :)

  3 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Swayzak и The Roots на Таксират 2008

  пријавена од misos популарна пред 1 година, 5 месеци. (www.lithiumrecords.com.mk)

  Swayzak и The Roots на Таксират 2008!

  2 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Првите слики од Star Trek XI

  пријавена од Scorponok популарна пред 1 година, 5 месеци. (maktrek.blogspot.com)

  Првите слики од новиот Star Trek филм.

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Херојска дилема

  пријавена од strumjan популарна пред 1 година, 5 месеци. (babamitrajanka.blog.com.mk)

  Не ги гледам „Херои“, но после ова си мислам да почнам!

  11 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Забеганција :)))

  пријавена од zlochko популарна пред 1 година, 5 месеци. (on.net.mk)

  Дали сум првиот што ја пријавува? Хух.. супер, изгледа дека сум! :)))) Наградно прашање - дали ова ќе се појави на taratur.com.mk?

  10 коментари | проблем? | категорија: Забава

  USS Enterprise (NC-1701x) real world - mockup version

  пријавена од zlochko популарна пред 1 година, 5 месеци. (hijinksensue.com)

  Како Gene Roddenberry дојде на идејата за дизајн на USS Enterprise. (Do not click if you can't appreciate geek ideas)

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  vbb Донесува

  пријавена од dasaf популарна пред 1 година, 5 месеци. (vbb.blog.com.mk)

  Еден од бисерите на блогерајот се враќа со нов пост, нови бисери и нова плагијаторска афера. Овој пат за патриотската песна за Македонија на Пилева.

  1 коментар | проблем? | категорија: Забава

  Дај бе една цигара...

  пријавена од Арангел популарна пред 1 година, 6 месеци. (www.youtube.com)

  Господ здравје да ти даи.. :)

  6 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Берзанска и емоционална криза

  пријавена од dasaf популарна пред 1 година, 6 месеци. (fishki.net)

  Фото-галерија од берзански работници. Знаеме што се случува по берзите во моментов, но мислам дека овие луѓе знаат „подобро“ и од нас...

  4 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Рамбо во фабрика за дискови

  пријавена од kzograf популарна пред 1 година, 6 месеци. (www.pressonline.rs)

  Како некогашните „другари раководители“, ја посетува фабриката каде што се печатат неговите дискови.

  6 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Александар Блажевски се расфрлува со пари

  пријавена од molika популарна пред 1 година, 6 месеци. (razgolenaumetnost2.blog.com.mk)

  Една од најголемите премии од квизови за оваа година падна токму вечерва. Се дадоа дури 3000 евра. Конечно се најде мудар човек и ги „лапна“ парите. Горди сме цела нација. Денес е голем ден за Р.Македонија.

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Во кралскиот дивеч се уби шума

  пријавена од Lavot популарна пред 1 година, 6 месеци. (www.taratur.com)

  Хм, изгледа Шерифот од Ротингем, од „Робин Худ по хулахопки“ замешал прсти во изработката на веб сајтот на Горска. „ОД Конопиште. село во КОДИНГ компанијата на полнилницата современата до спроведува... :))))

  4 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Димчевски на листа на најдобри логоа

  пријавена од ta4ka популарна пред 1 година, 6 месеци. (www.fuelyourcreativity.com)

  Некаде на средината на страната, има и димчевски web print multimedia. Сигурно е македонец, сегде не има :)

  13 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Купувам Ф4 копче (тастер)

  пријавена од ta4ka популарна пред 1 година, 6 месеци. (reklama.com.mk)

  Си гледам огласи, кога што да видам нов бисер. :)

  1 коментар | проблем? | категорија: Забава

  Топ 10 знаци дека си закоравен христијанин

  пријавена од глиша популарна пред 1 година, 6 месеци. (mislam.blogspot.com)

  Топ 10 знаци дека си закоравен христијанин.

  7 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Песната на рекламата за Go! на Swedmilk

  пријавена од misos популарна пред 1 година, 6 месеци. (www.youtube.com)

  Plastic Bertrand - Ca Plane Pour Moi

  3 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Hi5, на македонски начин

  пријавена од Acid популарна пред 1 година, 6 месеци. (kajgana.com)

  На некого очигледно му било досадно во трета смена, па решил да си поигра со фотографијата од своите колеги. Останатите пак, се приклучуваат со свои коментари. Браво за креативноста! :)

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Глупавоста на национализмот (+18)

  пријавена од woona популарна пред 1 година, 6 месеци. (www.tube8.com)

  линков е до порно клип. клипот не е битен. битни се коментарите под него.

  23 коментари | проблем? | категорија: Забава