Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи во категорија

Гласајте за штотуку објавените страници од оваа категорија и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.Топ 10 седмицава

  сите топ листи...

  Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

  Ова е листа на статиите кои штотуку станале популарни благодарение на вашите гласови. Можете да гласате за статиите кои Ви се интересни. Се разбира гласајте и за свежите статии и помогнете да станат популарни.

  Мама е Дедо Мраз

  пријавена од јован популарна пред 1 година, 3 месеци. (www.solipamet.com)

  „Мислам дека мама е Дедо Мраз, види што најдов кај неа во фиоката…“

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Томиќ revived

  пријавена од pero популарна пред 1 година, 3 месеци. (qzevski.blog.com.mk)

  Ова пак ќе му го посветам на мојот драг пријател Вордан. Вордане, не ја бива работата, ќе литаме ли од земјава. :) потпис: македонски лав и патриот :)))))

  12 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Господ на Фејсбук

  пријавена од whiteeagle популарна пред 1 година, 3 месеци. (www.solipamet.com)

  ...како сѐ тоа би изгледало ;)

  3 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Менувам Томос за ваучер

  пријавена од ta4ka популарна пред 1 година, 3 месеци. (www.reklama.com.mk)

  Уште еден бисер по огласите.

  29 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Црнечко - ВМРО-овски речник

  пријавена од jpetrov популарна пред 1 година, 4 месеци. (qzevski.blog.com.mk)

  Неколку црнечки зборови и фрази преведени на ВМРО-овски јазик...

  3 коментари | проблем? | категорија: Забава

  markovski kristijan

  пријавена од kikomarkovski популарна пред 1 година, 4 месеци. (www.a1.com.mk)

  emisiite vi se mnogy ybavi

  6 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Откриена марихуана стара 2.700 години

  пријавена од ta4ka популарна пред 1 година, 4 месеци. (a1.com.mk)

  Марихуана стара отприлика 2.700 години е пронајдена во северозападниот дел на Кина. „Погребаната“ трева е пронајдена во гробот на еден маж со светол тен, најверојатно шаман.

  2 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Најново од владата

  пријавена од strumjan популарна пред 1 година, 4 месеци. (kiberkotle.net)

  КиберКотле ексклузивно дознава… Владата од идната година ќе ги почасти своите граѓани со ново министерство за семејство и родостопанство.

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Во Нетпрес ги именуваат работите со вистинските зборови...

  пријавена од zlochko популарна пред 1 година, 4 месеци. (img152.imageshack.us)

  ...треба само малку да погребете по површината и потоа ќе се посомневате дека уредник во агенцијава е Латас. :))

  7 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Јуху! Конечно - Целокупната видео библиотека на Монти Пајтон бесплатно

  пријавена од zlochko популарна пред 1 година, 4 месеци. (www.youtube.com)

  It's dead! No... it's sleeping. No! This parrot is dead! No, it's just sleeping!

  3 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Борат

  пријавена од pero популарна пред 1 година, 4 месеци. (on.net.mk)

  Конечно го достигнавме Казакстан. Добро е, тие уште во девеесетите побараа прием во ЕУ.

  8 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Џереми Кларксон vs. Грција :)

  пријавена од Acid популарна пред 1 година, 4 месеци. (www.kajgana.com)

  Најверојатно малкумина од вас знаат дека освен популарната Top Gear, Џереми наоѓа време и за пишување колумни и водење разни емисии во кои редовно ги ремети Грците. Ова е само како вовед. Повеќе нема да објаснуваме, затоа што...

  5 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Quantum of Solace рецензија

  пријавена од Scorponok популарна пред 1 година, 5 месеци. (crapwerk.blogspot.com)

  Комплетно разочарување. Најлошиот Бонд филм до сега.

  1 коментар | проблем? | категорија: Забава

  Што ако другите победат?

  пријавена од kotle популарна пред 1 година, 5 месеци. (on.net.mk)

  Веќе видено на Он.нет ама се убив од смеење.

  3 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Решителна борба против турбо фолкот

  пријавена од sead93 популарна пред 1 година, 5 месеци. (www.utrinski.com.mk)

  По корупцијата, криминалот и трговијата со луѓе дојде време за решителна пресметка со турбо фолкот.

  11 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Жена

  пријавена од vikt0r популарна пред 1 година, 5 месеци. (www.solipamet.com)

  Уморна, многу уморна. Сепак црнец е во прашање.

  2 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Зар е можно да е ТОЛКУ едноставно?

  пријавена од Димитар популарна пред 1 година, 5 месеци. (www.srkaj.com)

  Како се решавава рубикова коцка.

  6 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Бивш трансексуалец, бивш робијаш, бивш ХИВ позитивен...

  пријавена од zlochko популарна пред 1 година, 5 месеци. (i36.tinypic.com)

  ...а сега - гласник во името на бога! Дојдете, видете и примете чудо од божји раце! :)))))

  5 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Флешбек

  пријавена од pero популарна пред 1 година, 5 месеци. (www.zito-skopje.com.mk)

  Флешбек? Кошмар? New Page 1, dizajn, mailto, zs.htm :)))))

  5 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Најдобар виц што досега го имам прочитано

  пријавена од whiteeagle популарна пред 1 година, 5 месеци. (srkaj.com)

  Хаха, тешко Грците со вакви Македонци :))

  4 коментари | проблем? | категорија: Забава