Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи во категорија

Гласајте за штотуку објавените страници од оваа категорија и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.Топ 10 седмицава

  сите топ листи...

  Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

  Ова е листа на статиите кои штотуку станале популарни благодарение на вашите гласови. Можете да гласате за статиите кои Ви се интересни. Се разбира гласајте и за свежите статии и помогнете да станат популарни.

  Сајт на натуристичкото здружение на Македонија

  пријавена од глиша популарна пред 1 година, 1 месец. (naturism.org.mk)

  Добро сајтче со навигација за „Настани“, „Мисија“, „Контакт“ и „Линкови“. Мислам дека треба да има навигација „Фотографии“ :)

  1 коментар | проблем? | категорија: Забава

  За потеклото на првиот хуманоид - македоноид

  пријавена од jasnesumjas популарна пред 1 година, 1 месец. (www.utrinski.com.mk)

  ...првиот Хунза македоноид настанува со помош на бесполово размножување, т.е. низ завивањето на две одвратни животни, мајмун и којот (т.е. пума).

  17 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Придобивање на Ајрон Мејден да бидат за Македонија

  пријавена од razvigor популарна пред 1 година, 2 месеци. (razvigor.blog.com.mk)

  На концертот на Ајрон Мејден во вторник во Белград, Авалон продукција и Влатче Бекстејџ, имаат шанса да исправат една историска неправда и да постигнат една гооолема победа од Македонија. Еве конечно да поставам еден предлог што и Лавот ќе го поддржи, се надевам и со пост кај него на блог.

  1 коментар | проблем? | категорија: Забава

  Работничка класа

  пријавена од dekotalk популарна пред 1 година, 2 месеци. (www.broker.com.mk)

  Стара приказна раскажана на македонски начин

  4 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Рунтава семакедонштина плус езотерија

  пријавена од woona популарна пред 1 година, 2 месеци. (eden.com.mk)

  мистика, езотерија, македоноиди, генетика, теории на заговор, цел портал да го ебам

  2 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Star Trek: Countdown #1

  пријавена од Scorponok популарна пред 1 година, 2 месеци. (maktrek.blogspot.com)

  Првиот број на стрипот кој претставува вовед во новиот Star Trek филм премиерата ќе ја има во мај годинава.

  5 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Петиција за враќање Фејсбук в собрание

  пријавена од jofe популарна пред 1 година, 2 месеци. (www.facebook.com)

  Прибидејќи на нашите драги и мили парламентарци им го забранија пристапот кон сајтов, ја отворам групава и истовремено ве поканувам да се приклучите, како би им ја вратиле забавата во прилично незабавнана собраниска зграда.

  4 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Google ја оцени и ТВ Сител

  пријавена од kotle популарна пред 1 година, 2 месеци. (img145.imageshack.us)

  Во својата мисија да го просветли својот народ, Google ја оцени и ТВ Сител

  4 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Google се самооцени

  пријавена од kotle популарна пред 1 година, 2 месеци. (img261.imageshack.us)

  Овој сајт може да му наштети на вашиот компјутер ;-)

  5 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Google со оценка за Владата на РМ

  пријавена од kotle популарна пред 1 година, 2 месеци. (img90.imageshack.us)

  Google се вклучи во граѓанска кампања за освестување на македонците ;-)

  41 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Македонскиот Обама

  пријавена од zlochko популарна пред 1 година, 2 месеци. (www.youtube.com)

  ...или: како тоа изгледа според бугарските медиуми.

  1 коментар | проблем? | категорија: Забава

  Неочекуван развој на настаните во врска со претседателските избори

  пријавена од kotle популарна пред 1 година, 2 месеци. (vuna.info)

  Но, кога сите мислеа дека кругот на кандидати горе-долу се затвори, настана неочекуван пресврт. Окуражени од успехот на водечката четворка, и оптимизмот на останатите, уште неколку кандидати се вклучија во трката....

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  За сите со Facebook профил

  пријавена од zlochko популарна пред 1 година, 2 месеци. (apps.new.facebook.com)

  Помогнете ми мене и на мојата сопруга да одбереме име на нашето бебе! Ви благодарам на сите што ќе гласате. :)))

  23 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Како француски уметник ја насликал иднината

  пријавена од ta4ka популарна пред 1 година, 2 месеци. (www.paleofuture.com)

  Во која што сега живееме. Не е баш од мк сфера али мислам дека ќе ви биде интересно.

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Get it on! [video]

  пријавена од zlochko популарна пред 1 година, 2 месеци. (www.youtube.com)

  Како да ви објаснам... Не можам, мора да се види! :))))

  1 коментар | проблем? | категорија: Забава

  Расистичкиот видео-клип прикажуван на МРТВ

  пријавена од razvigor популарна пред 1 година, 2 месеци. (razvigor.blog.com.mk)

  Реакција на клипот за „рунтава семакедонштина“ со неколку теориски и практични линкови.

  6 коментари | проблем? | категорија: Забава

  xkcd го коментира Њиндоњс 7 (англиски, sorry)

  пријавена од vordan популарна пред 1 година, 2 месеци. (xkcd.com)

  „Што правиш?“ - „Го пробувам Windows 7“ - „Зошто прикажува слика на Хитлер?“ ... прочитајте понатаму...

  4 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Најхејтерскиот наслов ever и наци-like промоција

  пријавена од woona популарна пред 1 година, 2 месеци. (www.makedonskosonce.com)

  "Кваво досие: арнаутскиот гего-мирдитски разбојнички тероризам во македонските земји 1700-2002" од Петар Поповски. За ликов дознав прошла недела (петок вечер прајмтајм беше на МТВ1, кажуваше како не постојат Хелени) и дека Македонците се божји народ. (коа сме почнале со рунтава семакедонштина више)

  4 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Рунтава семакедонштина

  пријавена од woona популарна пред 1 година, 2 месеци. (www.youtube.com)

  у средината на клипот се обраќа господ и вика дека од македонците почнала белата раса..

  12 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Твит ривју на 2008-ма

  пријавена од dasaf популарна пред 1 година, 3 месеци. (search.twitter.com)

  по што македонските твитерџии ќе ја паметат годината што измина

  4 коментари | проблем? | категорија: Забава