Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи во категорија

Гласајте за штотуку објавените страници од оваа категорија и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.Топ 10 седмицава

  сите топ листи...

  Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

  Ова е листа на статиите кои штотуку станале популарни благодарение на вашите гласови. Можете да гласате за статиите кои Ви се интересни. Се разбира гласајте и за свежите статии и помогнете да станат популарни.

  Фамозни 60ти

  пријавена од Elena популарна пред 2 години, 10 месеци. (pictureperfectville.blogspot.com)

  Кратка историја на музика и видео записи од шеесетите. 20 најдобри песни и промо-видеа....

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Часовникот на Буш се стопи во Албанија

  пријавена од GoodBytes популарна пред 2 години, 10 месеци. (mislam.blogspot.com)

  Написи од медиуми во врска со кражбата на часовникот на Буш и видео клип кој го покажува моментот на кражбата и докажува дека официјалниот демант на неговата администрација е лага (како и обично).

  2 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Што е глобализација?

  пријавена од Janko популарна пред 2 години, 10 месеци. (peacemaker.blog.com.mk)

  Прашање: Што е ГЛОБАЛИЗАЦИЈА? Одговор: Смртта на принцезата Дијана. Прашање: Каква врска има принцезата Дијана со ГЛОБАЛИЗАЦИЈАТА?

  2 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Коперација

  пријавена од icko популарна пред 2 години, 10 месеци. (ickoman.iblogger.org)

  Првиот дел од серијалот коперација што беше објавен во елфаско, неодамна го читавте Легендите од пред коперација... Епа ова е како општо за коперациите.

  1 коментар | проблем? | категорија: Забава

  Траума

  пријавена од icko популарна пред 2 години, 10 месеци. (sp.blog.com.mk)

  Оваа песничка ќе ви биде позната ако ја имате читано Гавранот од Едгар Алан По, овде тефтерот ја напишал под псевдонимот Сузе Жаки По

  1 коментар | проблем? | категорија: Забава

  Како се брани дипломска

  пријавена од глиша популарна пред 2 години, 10 месеци. (kimi.blog.com.mk)

  Учете вие после ако немате попаметна работа!

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Пијав не да не

  пријавена од dasaf популарна пред 2 години, 11 месеци. (pincherbarnet.blog.com.mk)

  Госпожата: Кој братучед ти е? Пинчер Барнет: Втор Госпожата: Како се вика? Пинчер Барнет: Па нели прочита во поканата. Маријан изгледа.

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Никола Груевски во кафана

  пријавена од глиша популарна пред 2 години, 11 месеци. (srkaj.com)

  Што ќе се напиете?

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Метеор

  пријавена од darko156 популарна пред 2 години, 11 месеци. (komunikacii.net)

  кој би бил пристапот и на македонските медиуми кога би паднал Метеор во МК

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Сан-Сан Тепачка

  пријавена од dasaf популарна пред 2 години, 11 месеци. (bunka.blog.com.mk)

  Брус Ли е најак! Ама Стивен Сигал е неуништлив!

  3 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Редефинирање на 14 веќе познати поими

  пријавена од глиша популарна пред 2 години, 11 месеци. (www.zevzek.com.mk)

  Редефинирање на 14 поими - пријател, пријателка, љубов, архитект, авторитет, танц, банкар, лесна, нестрпливост, рамнодушност, тимска работа, психолог, дипломат и вечност.

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Тито vs. Тиесто

  пријавена од strumjan популарна пред 2 години, 11 месеци. (boge.bloger.com.mk)

  ...умрев на исти ден со вашиот Гоце, а вие мене вака...

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  100 ENGLISH-MACEDONIAN FUNNY TRANSLATIONS

  пријавена од iacovibus популарна пред 2 години, 11 месеци. (www.tugjinojabano.com)

  Can't over bread pie = Не може преку леб погача Don't salt my brain = Не ми соли памет... Енд мени мор...

  2 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Хакерски смешки

  пријавена од Стојанче популарна пред 2 години, 11 месеци. (blog.goranandreev.name.mk)

  3. Се скарале двајца мирцачи и едниот му вели на другиот: - Ма иди у нетсплит!!!

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Предлог: нов дизајн на денарите

  пријавена од thaCaspeR популарна пред 2 години, 11 месеци. (tepajvreme.blog.com.mk)

  Денарите кои ги користиме ми се некако многу монотони, па решив да ги редизајнирам по мој вкус.

  2 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Скопје навечер...на кеј

  пријавена од stella популарна пред 2 години, 11 месеци. (www.kadevecer.com.mk)

  Бикини лето 2007мо за повеќето од оние на кои “с-то” од “асл-то” им е “ж”, и на релативно помал број од оние на кои им е “м” (ако се разбравме), поставува одредени естетски барања...

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Не можам, ме мрзи

  пријавена од stella популарна пред 2 години, 11 месеци. (www.kadevecer.com.mk)

  Лелеее.. колкава е статијава, ме мрзи да ја читам... Ајде утре... Еј, многу ме мрзи, не можам да излегувам сега. Ај нареден викенд. Ај некој потопол ден...

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Општествените системи ако жители им се две крави

  пријавена од глиша популарна пред 2 години, 12 месеци. (www.kajgana.com)

  Стереотипи на општествените системи во однос на две крави. Француска корпорација: „Имаш 2 крави. Стапуваш во штрајк...“

  3 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Макавели - Луѓето никогаш нема да сфатат

  пријавена од глиша популарна пред 2 години, 12 месеци. (www.youtube.com)

  2Pac е жив во Битола. Спот на групата Макавели.

  2 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Евровизија 2008 во СКОПЈЕ !!!

  пријавена од Ганчо популарна пред 2 години, 12 месеци. (www.on.net.mk)

  Некои од популарните сајтови кои се занимаваат со Евровизиската тематика организираат сопствени гласања за овогодинешниот победник. Замислете кој победил овде . . .

  2 коментари | проблем? | категорија: Забава