Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи во категорија

Гласајте за штотуку објавените страници од оваа категорија и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.Топ 10 седмицава

  сите топ листи...

  Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

  Ова е листа на статиите кои штотуку станале популарни благодарение на вашите гласови. Можете да гласате за статиите кои Ви се интересни. Се разбира гласајте и за свежите статии и помогнете да станат популарни.

  Не, ова е Гугл транслејт на Македонски

  пријавена од глиша популарна пред 7 месеци, 2 седмици. (translate.google.com)

  Гугл транслејнт на Македонски (You look great.)

  3 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Реклама за депилација

  пријавена од Коља популарна пред 8 месеци, 1 седмица. (www.okno.mk)

  „Здраво, Бушавко! Мама дома е?!“ Една од подуховитите реклами што сум ги видел... Широко препорачувам!

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  И ти си идиот!

  пријавена од Eddierebel популарна пред 9 месеци, 2 седмици. (video-mk.blogspot.com)

  Проект на Владата на Контрабанда (Еднооки)

  3 коментари | проблем? | категорија: Забава

  ’Цигла во ѕидот’ и ’Параноја’

  пријавена од Lavot популарна пред 9 месеци, 3 седмици. (www.taratur.com)

  Култните ’Another brick in the wall’ од Пинк Флојд и ’Paranoid’ од Блек Сабат во најоткаченото хармоникашко издание што го имате слушнато досега во животот!

  1 коментар | проблем? | категорија: Забава

  The Sex Education Show

  пријавена од ribaro популарна пред 10 месеци. (pablisher.nicer2.com)

  Итересна британска документарна серија во продукција на ТВ каналот „Channel 4“, наменета првенствено за тинејџери + торент.

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Уште еден Чак Норис пост

  пријавена од глиша популарна пред 10 месеци, 3 седмици. (sead93.crnaovca.mk)

  Чак Норис иде со маичка со слика на Бранко на митинг на ВМРО и стои во прв ред.

  5 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Излезе новиот Star Trek

  пријавена од Scorponok популарна пред 11 месеци. (maktrek.blogspot.com)

  Филмот се прикажа вчера низ кината во САД и за само еден ден успеа да собере цели 33 (триесет и три) милиони долари...

  10 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Сајд, Рекламација, Портабол и Модилации

  пријавена од dasaf популарна пред 11 месеци. (www.amt.com.mk)

  Одамна не сум пријавил ништо, ама на ова не можев да одолеам. Фала @jpetrov

  6 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Крајот на интернетот

  пријавена од Vnuce популарна пред 11 месеци, 2 седмици. (www.wwwdotcom.com)

  Последната страница на интернет.

  3 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Менаџери и ...

  пријавена од strumjan популарна пред 11 месеци, 2 седмици. (mislam.blogspot.com)

  Зарем не?!

  2 коментари | проблем? | категорија: Забава

  MyAnimeList.net

  пријавена од Motoko популарна пред 1 година. (japan.mk)

  Една од најдобрите интернет бази целосно креирана од фанови. Многу убав пример што може да се изгради заеднички. За сите љубители на аниме и манга.

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Нова сезона Јапанорама, со 5цм во секунда

  пријавена од Motoko популарна пред 1 година. (japan.mk)

  Петок, 10 април 2009, Културен центар ЦК. Со бавното будење на црешите, полека се враќаме со проекциите на јапонски аниме и играни филмови.

  1 коментар | проблем? | категорија: Забава

  Формулар од блиската иднина?

  пријавена од kotle популарна пред 1 година. (img138.imagevenue.com)

  Пријава за забава

  6 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Синко, кревет

  пријавена од darko156 популарна пред 1 година. (mislam.blogspot.com)

  - "Синкооо кревет" - а тој одговара: - "Не фала, имам стан!".

  2 коментари | проблем? | категорија: Забава

  За кого гласавте?

  пријавена од ta4ka популарна пред 1 година. (sleepy.tumblr.com)

  Ч.. ....с

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Sitcom вести

  пријавена од dasaf популарна пред 1 година, 1 месец. (sead93.crnaovca.mk)

  Домашните вести да ги прават како комедиите од типот „Лудите 70-ти“, „Сите го сакаат Рејмонд“, „Како ќе каже Џим“, „Бекер“, и така редум, ми ја сфаќате поентата, нели? Не? Молам? Па како не :(

  3 коментари | проблем? | категорија: Забава

  За Габриела од шпанската серија

  пријавена од глиша популарна пред 1 година, 1 месец. (ilina13.blog.com.mk)

  Плаче Габриела, плаче гатачката, плачат сите мажи во серијата, плаче и баба ми која ја следи серијата, плачам и јас бидејќи на Габриела конечно и тргна.

  7 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Еволуција во обратна насока

  пријавена од woona популарна пред 1 година, 1 месец. (razvigormk.blogspot.com)

  Придонесувам со неколку идеи за слични апликации за кои има побарувачка на македонскиот и околните пазари, а може да се употребат и како основа за оние фотографски скаламуции нацртани на картон или даски, со дупка за вметнување на главата [сликите се од Александар и Букефал :))))]

  1 коментар | проблем? | категорија: Забава

  Новости за Star Trek Online

  пријавена од Scorponok популарна пред 1 година, 1 месец. (maktrek.blogspot.com)

  Новости за Star Trek MMORPG играта. Нови детали, слики и видео.

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава

  Последната економска катастрофа во стрипчето Calvin & Hobbs

  пријавена од zlochko популарна пред 1 година, 1 месец. (2.bp.blogspot.com)

  Објаснето и најголемите лаици да го сватат. :)

  0 коментари | проблем? | категорија: Забава