Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

За потеклото на првиот хуманоид - македоноид

пријавена од jasnesumjas пред 1 година, 1 месец. (www.utrinski.com.mk)

...првиот Хунза македоноид настанува со помош на бесполово размножување, т.е. низ завивањето на две одвратни животни, мајмун и којот (т.е. пума).

станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Забава

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  Коља, мајсторе!

 • +2 гласови

  Пандалф еруптирал!

 • +8 гласови

  Мартин бато, ти навистина имаш голем проблем.

 • +7 гласови

  никогаш повеќе не би се запрашал како изгледа луд човек :)

 • +3 гласови

  Жално... како оној вицот - немој не ме брани молим те... А замислете што може да постигнат со нив провокаторчиња како оној Фрчко... (кој е постар памети на агрономските тези и црвеното лице на Андов).

 • +1 глас

  Овој Стефанов треба да си се распраша во централата. Запнал да ги пцуе и Бугарите во последно време. Јас би размислил, да сум на негово место.
  Види неговиве што му прават на поранешниот „брат“ Љубе. Сега, одеднаш, не чини, ваков бил, таков бил...

 • +1 глас

  Ха-ха... закон. Навистина нема веќе потреба од пишување отворени текстови. Стигнавме до дереџето наречено: иронија и сатира.

 • +1 глас

  Мислам дека на Госпоѓа Министерка го имаше тоа... Текст за „мандаринските кралеви од далечна кина“

 • +1 глас

  http://www.youtube.com/watch?v=yGt___N0z...

  после гледање на ова секој ремет на хунзо - македонската врска е оправдан.

  П.С. Обрнете внимание на изјавата на господин Петар

 • +1 глас

  Погледнете го ликот на принцот ист е во фацата ко Александар Македонски......ХХАХАХАХХАХА