Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

За Габриела од шпанската серија

пријавена од глиша пред 1 година, 1 месец. (ilina13.blog.com.mk)

Плаче Габриела, плаче гатачката, плачат сите мажи во серијата, плаче и баба ми која ја следи серијата, плачам и јас бидејќи на Габриела конечно и тргна.

станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Забава

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  Леле колку закон текст е ова ќе се пореметам од смеење.
  ...а потоа и јас ќе плачам. :)

 • -2 гласови

  На кој канал е оваа серија за Габриела? Ме трогна нејзината судбина. И што се случи во 501. епизода.
  Се утепав од плачење.

  (ептен добар пост, многу забавно...) :)))

 • +2 гласови

  прибидејќи делово не е на авторката на блогов за тоа се развила дискусија на блогот, па еве и овде тоа што го пишав таму...

  делото е од он.нет, еве ви линк - http://on.net.mk/default-MK.asp?ItemID=F...
  е сеа, дали трендо го смислувал или пак е само преведено (претпоставувам), то не знам.

 • +1 глас

  пре пре пре смешно... и дефинитивно NSFW пошто сите други ќе зјапаат во вас!! :)) браво!

 • +1 глас

  треба да се направи ремикс на текстот „X постира статија и сите мажи на кајмакот плачат...плаче и админот, плаче и баба ми..“ :))

 • +1 глас

  И после толку плачки како да не се насмееш...

 • +1 глас

  Ми се плаче од што тебе ти е до смеење...