Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Во Нетпрес ги именуваат работите со вистинските зборови...

пријавена од zlochko пред 1 година, 4 месеци. (img152.imageshack.us)

...треба само малку да погребете по површината и потоа ќе се посомневате дека уредник во агенцијава е Латас. :))

станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Забава

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  Е само ти можеш Пропертис да им бараш на сликиве ставени во весник и да забележиш дека името на фајлот е курви.јпг. :-))

 • +4 гласови

  Нема везе. :)) Само поминав со глушецот преку неа и доле во status bar си се покажа.

  Значи кои факмани сме тука кајмакџиите... дојдов до заклучок дека од Нетпрес ни стаиле доушник, кој замисли ги чита и свежите статии. Во рок од еден час по објавувањето на статијава, ја заменија сликата во веста.
  Абе фактор сме у државава... и владата сигурно го проектира курсот на делување и го мери расположението според нашите коментари оставени тука. :)))

  Кога сме кај коментари... АБЕ КАЈ Е ВОРДАН ?!

 • +3 гласови

  Веќе 2 недели работи во МИО :(

  :)

 • +1 глас

  Му ослабна шкембето, па е отиден кај Б.Ц. да бара нови лекарства. :))))

 • +2 гласови

  Ти си крив! Го избрка со твоите злобни анти-левичарски, анти-БЦ коментари! Сега немам со кого да се расправам... :(

 • +2 гласови

  Ќе се врати бе, не се секирај. Тој не може без кајмакот, затоа што ние сме кајмакот - ние мрчиме :))

 • +2 гласови

  Иииии, Кајмаков фактор е еј. Да знам да се фалам, дека и ја кликам на статииве. Ако ме праша некој де, кој фактор сум ја :)