Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Томиќ revived

пријавена од pero пред 1 година, 3 месеци. (qzevski.blog.com.mk)

Ова пак ќе му го посветам на мојот драг пријател Вордан. Вордане, не ја бива работата, ќе литаме ли од земјава. :) потпис: македонски лав и патриот :)))))

станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Забава

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +2 гласови

  Не се зезам, сериозно, тука има само пациенти...

 • +3 гласови

  „НИВНИТЕ ЕКСЕЛЕНЦИИ“! Скроз забегано.

 • +4 гласови

  секој обид за „хајлајтирање“ на некој извадок е непотребен, се овде е страшно. и овој има емисија, гости и некој го гледа... во право си pero...

 • +2 гласови

  Аххххх, знаеш..... ! Абе .... ! Ма заеби, џабе е се !

 • +1 глас

  „Газот на народот“.

  А бе, типот е болен. Не знаете со кого си имате работа. Секој (нормален) кој прозборел барем две-три реченици со него, јасно му е дека двете хемисфери не му се сосема конектирани.
  Тој искрено мисли дека е така како што пишува, не се преправа, не прави спинови. Има кратки споеви во мозокот и реалноста му е поместена.
  Во нормални држави, таквите се лечат во установи, навечер им даваат апчиња и ги легнуваат во гумена соба, а рано насабајле ги стимулираат со електро-шокови.

  За разлика, на пример, Латас, Николче Младенов и сличните, се пресметани манипулатори, спин-доктори и свесно лажат.

 • +1 глас

  85 стечајци и гастарбајтери по избор на сограѓанинот ми Илија Димов и Влатко Ѓорчев, како објективна слика на овчарската екселенција

 • +1 глас

  Што се однесува до летање, два пати тргнав, два пати се вратив...
  Долга приказна...

 • +1 глас

  не можам да гласам, има проблем кајмаков со мене денеска :-(

 • +1 глас

  томиќ нема никогаш да дознае, тој не сурфа на мегабити туку на мегахерци :)

 • +6 гласови

  ВЕДНАШ ДА СЕ ДОЗНАЕ КАДЕ ЌЕ БИДЕ ВИДЕО МОСТОТ ВО БЕРЛИН, ЗА ДА МОЖЕ БЛАГОВРЕМЕНО МАКЕДОНСКАТА ХАКЕРСКА ЕКСПЕДИЦИЈА НА 25c3, ДА ПРИСУВСТВУВА НА ИНТЕРВЈУТО НА НЕГОВАТА ЕКСЕЛЕНЦИЈААА...

 • +2 гласови

  Добар коментар на блогот:

  „Којзнае на Јанко писмото како изгледало кога го канел воѓата наш во емисија“

  Хехе.

 • +1 глас

  Вореаданчо најмил, целосно се согласувам дека Томиќ не е со сите. Ова не е прво негово писмо што го гледам, човекот е едноставно неписмен. Јанко за разика од него е бајаги пописмен, барем кога пишано се обрача, има до толку у главата да го среди барем граматички. Туку, прав си за Николчо Латас и команија. Ме интереисра твојот став околу промисленоста на Фрчковитис, Сашо Ордановичи, како и Кате Утринскович, имаш некоја реална забелешка? Не ма сфакај погрешни, ама оној кој плука дамо контра, исто ко на малиов да плука, ти текнуе??