Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Рунтава семакедонштина

пријавена од woona пред 1 година, 2 месеци. (www.youtube.com)

у средината на клипот се обраќа господ и вика дека од македонците почнала белата раса..

станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Забава

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  другите раси се производ на ѓаолот кој е грк :)

 • +3 гласови

  жолтата раса - монголоиди? деца на сонцето и на цвеќето? пун сум прашалници како у стрип!

 • +1 глас

  Тагови: „Македонска Молитва Ниче Димовски Владо Денчов Македонија Македонци Македонски МТВ православна црква Macedonia Macedonian Macedonians ortodox church МПЦ MPC pray praying balkan Makedonia Australia Canada Germany Poland Russia Serbia Bulgaria Greece Aegean Hellas Alexander United USA albania kosova religion europe nato imr france italy turkey armenia ukraina croatia romania obama riots forum форум“

 • -1 глас

  све више, онака СВЕ, апсолутен одговор на сите прашања, дури и на оние што никогаш не биле поставени

 • -1 глас

  ама зашто ЕРМЕНИЈА побогу?

 • +2 гласови

  Оти се праат постари од Македонците, гомна јадат. http://en.wikipedia.org/wiki/Armenian_Ap...

 • +1 глас

  ај тоа ама зашто обама и riots? демек ова што и да бараш на јутјуб, македонија да ја најдеш

  сите патишта водат до македон, исто ко што сите белци се македонци

  ова е превише и за мене дури :)

 • +1 глас

  Вуна, со тие таговите мислам дека сакале да привлечат повеќе посетители што инаку не би дошле да го видат клипот, оти во моментот на објавување тие клучни зборови биле популарни...

 • +1 глас

  Зошто да се замараме со морони (не ми текнува сега друг назив, сабајле е, поспан сум).

 • +2 гласови

  Заборавив да ви кажам: сите сте вие *предавници*!!!

 • +2 гласови

  Две работи: казна за „расизам на јавен сервис“ (150 евра), второ „тежок грев-прва класа“, измислување на Божја реч...какви идиоти.

 • +2 гласови

  македонизам на ново ниво :)