Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Решителна борба против турбо фолкот

пријавена од sead93 пред 1 година, 5 месеци. (www.utrinski.com.mk)

По корупцијата, криминалот и трговијата со луѓе дојде време за решителна пресметка со турбо фолкот.

станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Забава

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • -1 глас

  Ха! Најголемите турбо-фолкери - кловновите од вмро, се пресметуваат со ... конкуренцијата, ќе да е.

 • +3 гласови

  Фала богу...кога може алкохол да се забрани слободно може и овај кичерај...само што вакви работи не се воопшто за на насловна или за прва информација во вести

 • -1 глас

  Да, да - голема трагедија тоа со алкохолот.
  :)

 • +1 глас

  „Весникот пишува дека рацијата била извршена на половина концерт. На турбофолкерката и' бил одземен пасошот, а посетителите на дискотеката биле детално прегледани“.

  -- шо кур па сеа и посетителите детално приведени?? Да не има емигранти меѓу нив а? Или треба посебна дозвола и за посета на дискотека?!?!

  мислам дека имав погрешно сфаќање за тоа што е тоталитаризам

 • +3 гласови

  Дали ќе ја привеле за време или после настапот, не прави реално разлика. Но... многу е побитно да се покаже полициска сила, отколку реално да се приведе пеачката... Тоа само кажува дека тие што ја правеле проценката за тоа како да се изведе акцијата, имале поширока агенда предвид, отколку едноставно спроведување на закон.

  Најинтересно ми е токму ова со „деталното прегледување“ на посетителите... демек они се исто криви што некој друг прекршил закон.

 • -1 глас

  тоа и јас го реков мислам

 • +1 глас

  да да, многу интересно

 • -1 глас

  Истово се случи во Хрватска пред некое време. Мислам дека Сека беше во прашање тогаш. Абе шо ке прајш тие пеат сегде, млада багра напалена на нив колку сакаш.

 • +5 гласови

  Зошто не ми е жал за певачицава?

 • +5 гласови

  Hahahahaha, top vest na SItel dnevnik e ova, ne se normalni :))))

 • +1 глас

  Сега ми е јасно зошто Мите стана инстант експерт на темава. еве каде лежел зајакот (идеата) на Глобус :)
  http://qzevski.blog.com.mk/node/191211