Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Плочите умираат пеејќи

пријавена од kzograf пред 1 година, 4 месеци. (utrinski.com.mk)

„Скопје нема продавница за плочи“ е познат цитат од еден постар џингл кој се уште се емитува на Музичкото радио „Канал 103“. Интернетот ги уби продавниците за музички изданија, вели Зоран Митровиќ од „Чув де чув“.

проблем? |  кој гласал? |  категорија: Забава

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  како не бе....

 • +2 гласови

  интересно е што владее мислење дека ако не се купи носачот на звук од продавница и сл. дека не се цени уметникот. Никако во глава не ми влегува таа размисла.

 • +1 глас

  се слагам. башка, почитта треба да се заслужи, преку настапи од живо, оттаму треба да доаѓа главната заработувачка за нив. доста од инстант ѕвезди, направени со фокус групи и маркетинг буџети, не бива бре брате. мрзливост сакс.

 • +1 глас

  п.с: гласам за насловот.

 • +1 глас

  Интернекс ru1z!

  Јес дека порано со посебно внимание и посветеност се преслушуваше новиот албум на некоја група, но откако на Мрежата може да се најде цела светска музика, не жалам по старите ретко добри времиња на албумопреслушувањето.

  А најубаво е за авторите, кои сега полесно можат да се ослободат од посредниците и да си го задржуваат целиот профит за себе.