Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Кореја: Медицински сестри и секс симболи

пријавена од ignatova пред 1 година, 8 месеци. (mk.globalvoicesonline.org)

Музичко видео на пејачка од Кореја, во кое таа се појавува во секси костум на медицинска сестра, поттикна дискусија за прикажувањето на медицинските сестри во јавноста.

проблем? |  кој гласал? |  категорија: Забава

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


  • -1 глас

    „[...] што ќе мислат децата за медицинските сестри?“
    Па, гледајте на тоа како прва лекција од сексуалното воспитување. :)
    Шега на страна, ако таа, како жена (и тоа од висок профил), не чувствува дека е политички некоректно да ги прикажува своите колешки на овој начин, тогаш можеби ова има врска со женскиот ексхибиционизам?
    Улиците се преполни со девојки кои носат за три броја помали градници и за по 20 сантиметри подлабоки деколтеа и покуси здолништа. Или се работи за „неосвестена маса“?