Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Излезе новиот Star Trek

пријавена од Scorponok пред 11 месеци. (maktrek.blogspot.com)

Филмот се прикажа вчера низ кината во САД и за само еден ден успеа да собере цели 33 (триесет и три) милиони долари...

станала популарна пред 11 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Забава

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • -1 глас

  Ако за првиот ден собрал 33милиони, тоа значи дека имало многу добра реклама - а не дека е добар :)

 • +3 гласови

  Но исто така не значи и дека е лош, па однапред да го осудуваме. :)

 • +1 глас

  не го осудив филмот ја.

  коментарот ми беше во однос на метриката употребена во најавата на постов - а која е сосема неупотреблива и нема никакво суштинско значење за да се папагалира.

 • +2 гласови

  Мене ми се допадна. Ептен е динамичен и многу убаво изгледа. Ко Стар Трек филм, само подобра продукција и повеќе динамика. Јас го изгледав во еден здив.

 • +1 глас

  Не ти беше жал да го гледаш на лоша кино снимка?

 • +1 глас

  Кај пишав дека го гледав на лоша кино снимка? :) Го гледав во кино со огромно платно, сараунд, удобни столчиња и сите нишани. Само за жал надвор од Македонија. :(

 • +1 глас

  Јас не сум го гледал али ми течат лиги! Ќе го гледам вов кино, дека за таму е...

 • +1 глас

  ROFLOL

 • +1 глас

  бастед