Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Испратете честитка

пријавена од Lavot пред 1 година, 3 месеци. (www.taratur.com)

Ако не испратите 7 честитки, нема да се случат никакви зла, нема да умре никој, нема да пропаднат мистериозните богатства, нема да промашите тестамент од некој богат Нигериец кој ве нашол токму вас за да го остави своето наследство....

проблем? |  кој гласал? |  категорија: Забава

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  не го читајте овој коментар!!! ако го прочитате, премиерот, министерката за внатрешни, џаро, тетка му на премиерот и случаен пријател од одморов во 98ма против вас ќе поднесат кривична пријава за узурпација и навреда на реформатори :(

 • -1 глас

  Ова се вика веќе хронично заболување од владини политики... Во врска за сервис за новогодишни честитки да пласираш политичко-опозициски коментари. :)

  Дај бе меил gemidjy да ти испратам една НЕВЛАДИНА честитка со Снешко ебаго :)

 • +1 глас

  хаха знам, само сакам да те реметам.

 • +1 глас

  А бе не можиш да ме реметиш оти поседувам еден битен квалитет - не ме боли Стојко за ситно политичките дворски игри во Македонија :)
  Особено од ко ми забранија да си купам пиво по 19ч. и од ко ми промовираат снобовски ексклузивно-бекстејџовски финти по медиумите!

  П.С. И дај меил, сериозен сум сакам да ти ја испратам таа честитката со Снешкото што сери подароци :)))))

 • +1 глас

  "Ако не испратите 7 честитки, нема да се случат никакви зла, нема да умре никој, нема да пропаднат мистериозните богатства, нема да промашите тестамент од некој богат Нигериец кој ве нашол токму вас за да го остави своето наследство...."

  Епа зошто тогаш да праќаме!? :-)))