Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Формулар од блиската иднина?

пријавена од kotle пред 1 година. (img138.imagevenue.com)

Пријава за забава

станала популарна пред 1 година | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Забава

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • -3 гласови

  зарем е можнооооо?? ;)))) почнаа да оборуваат гинис рекорди во Која е земјата водена од најдебили и најкретени ?

 • +1 глас

  lol

 • +2 гласови

  А зошто мене не ми е чудно? Мислам дека да дојдеше пријавава на пример, од Шведска, или Англија, коментарите ќе беа "абе тоа е држава, браво!".

  Јес да претерале со фискалните сметки, тој дел и мене глупаво ми изгледа.

 • +1 глас

  дупешка е ова горново

  но криво си JetLiChan, Англија и Австралија прават многу глупости кои никој (барем разбран) не ги оправдува... Шведска до сега ок се држи

 • +1 глас

  Јас мислам дека треба да побараат како се викаат и родителите на сите присутни, како и тоа колку пати јаделе во денот.

 • +5 гласови

  имињата колега, имињата!