Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Џереми Кларксон vs. Грција :)

пријавена од Acid пред 1 година, 4 месеци. (www.kajgana.com)

Најверојатно малкумина од вас знаат дека освен популарната Top Gear, Џереми наоѓа време и за пишување колумни и водење разни емисии во кои редовно ги ремети Грците. Ова е само како вовед. Повеќе нема да објаснуваме, затоа што...

станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Забава

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • -1 глас

  одма медаља да му се даде... за реметење на грци на Џереми Кларксон му се доделува титулата почесен витез на Вагина.. пардон.. Вергината.

 • +2 гласови

  Супер хумор. :-)

 • -1 глас

  Добар хумор. Само Џереми сигурно го мисли истото и за нас немој да се залажувате.

 • +1 глас

  јас верно го следам и никогаш не рекол ништо против македонците... а ги среметил сите околу нас :-)

  но искрено... а тоа може да се види и од видеово... тој не е против тој што го „ремети“. нешто слично како саутпарк хуморот.

 • +1 глас

  Чим верно го следиш одговори ми на следново: Дали воопшто не’ спомнал во било каков контекст?