Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Аркадни игри, жар на едно безгрижно детство

пријавена од Scorponok пред 1 година, 9 месеци. (crapwerk.blogspot.com)

За флиперниците, места каде што растеа цели генерации...

станала популарна пред 1 година, 9 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Забава

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  Одлично! Баш пред дома заминување ми навре емоции :)
  Кадилакс ние ја знаевме како Мустафа. Таа ми беше најомилена, заедно со една друга, не знам како се вика, имаше три лика, еден викинг (стар дедо), конан и една женска. Средновековна. Имаше едни мали човечиња шо даваат сини шишенца (за магија).
  Браво!!

 • +1 глас

  Golden Axe се викаше играта. :)

 • +2 гласови

  Фала. :)

  Magic Sword се вика играта, инаку. Спремам сега текст за игрите.

 • +1 глас

  Golden Axe се вика бре! :D

 • +2 гласови

  Ау, ја смешав со Magic Sword, сори. :) Да, таа е. Magic Sword е слична, да не речам иста.