Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

35% од младите ја губат невиноста на 16 години

пријавена од Delicon пред 1 година, 6 месеци. (vecerva.com.mk)

Во ова време, изгледа секој млад е опседнат со губењето на својата невиност пред да ја достигнат својата зрелост...

проблем? |  кој гласал? |  категорија: Забава

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +2 гласови

  штубо

 • +1 глас

  Ова не е во Македонија, текстот е комплетна дезинформација. Што и да се очекува од уште една салата.

 • +1 глас

  како тоа „пред да ја достигнат својата зрелост“??
  па пред само неколку стотици години луѓето тоа им било задња шанса да имаат деца (па камоли за невиност).

 • +2 гласови

  Дамјааан, не загледувај по sweet-sixteen. Казниво е.
  :))

 • +1 глас

  Во UK, NL consensual е легален од 15.

 • +1 глас

  Кај нас мислам дека е од 14... или од 16 беше... така да, ГДамјан немаш гајле ;)

 • -1 глас

  Кога ќе видам податок од истражување направено незнајно каде да се прикажува како општо правило, особено во контекст на Македонија, ми се блуе.

  Ако се толку фраери овие од сајтов, нека направат свое истражување па нека кажат како е кај нивната публика/земја.