Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи во категорија

Гласајте за штотуку објавените страници од оваа категорија и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.Топ 10 седмицава

  сите топ листи...

  Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

  Ова е листа на статиите кои штотуку станале популарни благодарение на вашите гласови. Можете да гласате за статиите кои Ви се интересни. Се разбира гласајте и за свежите статии и помогнете да станат популарни.

  Затвор за неоправдано поскапување

  пријавена од strumjan популарна пред 1 година, 3 месеци. (www.forum.com.mk)

  Така, а не како кај нас: и ѓеврекот поскапе кога рипаше нафтата, сега нафтата падна а ѓеврекот си ја задржа цената. Нам само дупката ни остана - од ѓеврекот де :)

  4 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Владата поднела оставка

  пријавена од vordan популарна пред 1 година, 3 месеци. (www.netpress.com.mk)

  Упс! Заборавив да напишам дека белгиската влада поднела оставка. За таков чин треба морал и совест. Така што - кај нас нема да се случи.

  2 коментари | проблем? | категорија: Вести

  ...се упатиле кон зградата на ЕВН и започнале да ја каменуваат...

  пријавена од zlochko популарна пред 1 година, 3 месеци. (www.netpress.com.mk)

  :) Претпоставувам дека после ова наагло ќе се намалат вестите (по mainstream медиумите) за случувањата во Грција.

  3 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Почина првата дама на Star Trek

  пријавена од Scorponok популарна пред 1 година, 3 месеци. (maktrek.blogspot.com)

  Денеска, на 76 годишна возраст, по долго боледување од леукемија, почина првата дама на Star Trek, Мејџел Берет-Роденбери, сопруга на творецот на франшизата, Џин Роденбери.

  1 коментар | проблем? | категорија: Вести

  Фројд : Фром 8:2

  пријавена од strajkoski популарна пред 1 година, 3 месеци. (komunikacii.net)

  Ако се побара прашањето за највлијателните луѓе во медиумите денес секако одговорите ќе тргнат од Руперт Мурдок, Тед Тарнер, преку Жељко Митровиќ, сѐ до Љубисав Иванов и Велија Рамковски.

  0 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Владата регрутира извршители за наплаќање долгови

  пријавена од zlochko популарна пред 1 година, 3 месеци. (a1.com.mk)

  „Владата нема да отстапи од намерата да ги спроведе измените на законот за извршување, со кои наместо по судски одлуки, извршителите ќе ги наплаќаат долговите по налог на нотар, порача министерот за правда Михајло Маневски.“ Нотарот ќе одлучува??!?!

  8 коментари | проблем? | категорија: Вести

  СОЊА НИКОЛОВСКА ОД ТАТ ПОВТОРНО ИЗМАМИ БИТОЛЧАНИ

  пријавена од ribaro популарна пред 1 година, 3 месеци. (www.sitel.com.mk)

  Ја би да и дадат награда, а за измамените затвор. Виртуоз е женава нема што :)

  9 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Прилепчани ќе рушат Гинисов рекорд

  пријавена од ribaro популарна пред 1 година, 3 месеци. (prilep.blog.com.mk)

  76.620 сарми за 76.620 жители.

  9 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Џорџ Буш vs. чевел (видео)

  пријавена од Igorce популарна пред 1 година, 3 месеци. (zdravo.com.mk)

  Ирачки новинар неочекувано го фрлил својот чевел врз претседателот на САД Џорџ Буш, додека тој се ракувал со премиерот Нури ал Малики. Новинарот веднаш бил изнесен од салата.

  8 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Протести пред грчката амбасада за поддршка на демонстрантите во Грцијa

  пријавена од kotle популарна пред 1 година, 3 месеци. (alsat-m.tv)

  Група млади од Македонија со протести пред Грчката амбасада во Скопје искажаа солидарност со грчкиот народ и работничката класа.

  5 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Уште еден тинејџер падна

  пријавена од gemidjy популарна пред 1 година, 3 месеци. (www.a1.com.mk)

  Овојпат во Австралија. Покажуваат сила на деца :( Мојот поздрав до нив: http://www.youtube.com/watch?v=4S8Wc26XowM

  2 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Мастеркард реклама на македонски начин

  пријавена од jpetrov популарна пред 1 година, 3 месеци. (jovansblog.dobroutro.com)

  Ненад продава ваучер...

  0 коментари | проблем? | категорија: Вести

  RSS канали за time.mk

  пријавена од глиша популарна пред 1 година, 3 месеци. (timemk2rss.ot.mk)

  Неофицијални РСС канали од time.mk, додека не стават официјални.

  8 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Излезе Wordpress 2.7

  пријавена од gocem популарна пред 1 година, 3 месеци. (wordpress.org)

  Со сосема нов дизајн, многу подобрувања на јадрото, QuickPress, можност за автоматска надградба итн. За повеќе информации еве ја целосната приказна.

  4 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Google Chrome излезе од бета

  пријавена од gocem популарна пред 1 година, 3 месеци. (googleblog.blogspot.com)

  Google тукушто ја објави верзијата 1.0 од интернет прелистувачот Chrome. Тој нема претрпено посериозни измени во однос на последната бета (0.4xxx). Сепак од денес Google Chrome влегува во официјалната игра.

  14 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Се што имаше оправивме, па уставниот стаса и за ова да расправа...

  пријавена од zlochko популарна пред 1 година, 3 месеци. (www.a1.com.mk)

  Да посака човек да се крсти...

  8 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Работник загина во „Макстил“, несреќата како да не се случила

  пријавена од Vnuce популарна пред 1 година, 4 месеци. (utrinski.com.mk)

  Никој не ја известил полицијата, Трудовата инспекција дознала по три дена, а за случајот молк и од Клинички.

  1 коментар | проблем? | категорија: Вести

  Аеродром Скопје - конечно без кучиња на писта

  пријавена од Igorce популарна пред 1 година, 4 месеци. (zdravo.com.mk)

  Стручниот тим на нашиот главен меѓународен аеродром конечно по десет години анализирање и санирање на проблемот, го најде вистинското решение како да ги тргне кучињата од полетно - слетната писта.

  9 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Новото руво на TIME.mk

  пријавена од starchild популарна пред 1 година, 4 месеци. (www.time.mk)

  за сите news nerds, "нов" дизајн, нови категории, приказ на најнови вести, итн.

  20 коментари | проблем? | категорија: Вести

  За Бучковски 3,5 години затвор

  пријавена од Lavot популарна пред 1 година, 4 месеци. (www.taratur.com)

  Поранешниот министер за одбрана и поранешен премиер, Владо Бучковски, како и поранешниот началник на Генералштабот на АРМ Методи Стамболиски, денеска се осудени на 3,5 години затвор.

  2 коментари | проблем? | категорија: Вести