Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи во категорија

Гласајте за штотуку објавените страници од оваа категорија и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.Топ 10 седмицава

  сите топ листи...

  Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

  Ова е листа на статиите кои штотуку станале популарни благодарение на вашите гласови. Можете да гласате за статиите кои Ви се интересни. Се разбира гласајте и за свежите статии и помогнете да станат популарни.

  Слика на денот (Телеграф).

  пријавена од zlochko популарна пред 1 година. (www.telegraph.co.uk)

  Вознемирувачка фотографија. Има лош квалитет, но поради специфичноста на уловениот момент, сигурен сум дека ќе можеме да ја видиме во топ 10 листата кон крајот на годинава.

  0 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Македонски јазик на една од најгледаните емисии на грчката телевизија

  пријавена од igorkrst популарна пред 1 година. (www.kanal5.com.mk)

  Да можев да ја најдам снимката, убаво ќе беше...

  1 коментар | проблем? | категорија: Вести

  Пример за истражувачко новинарство

  пријавена од zlochko популарна пред 1 година. (netpress.com.mk)

  :))) Не. Не е линков за да ја видите келнерката по име Бојана, туку да забележите сами до каде отиде новинарската професија во оваа држава. Што би рекла Радмила: „Господа од Нетпрес, Вие денес го допревте дното!“.

  3 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Дорис Пак: „Да се биде Македонец во Македонија значи нешто.“

  пријавена од zlochko популарна пред 1 година, 1 месец. (www.a1.com.mk)

  Замислете... европски бирократ сватил нешто што на голем дел од нашите соговорници тука сеуште не им е јасно. :) „Се чувствувам виновна, зашто сум Европјанка, а гледам дека однесувањето на Грција не е фер, и не е разбирливо.“ Дорис, зачлени се, ќе ти објаснат тука зошто Грците се во право. :)))

  12 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Француски искуства...

  пријавена од jpetrov популарна пред 1 година, 1 месец. (www.utrinski.com.mk)

  ...од кампањата Инвестирај во Македонија. Со објавувањето немам намера да критикувам, едноставно прочитајте го текстот бидејќи е многу интересен и искрен поглед за тоа како французите гледаат на македонците.

  5 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Алфа збира

  пријавена од jpetrov популарна пред 1 година, 1 месец. (www.a1.com.mk)

  Откако тие изреагирале, полицајците излегле од возилото и започнале да ги тепаат мажи и жени и деца, а потоа пристигнале уште две полициски патроли и ќотек добиле околу 40 Роми.

  0 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Протест против сечењето на дрвјата на Илинденска

  пријавена од razvigor популарна пред 1 година, 1 месец. (blogot.blog.com.mk)

  Би повикува на протест против сечењето на дрвјата на скопскиот булевар Илинден, кај аптеката Оскар и карши Пионерскиот дом Карпош, во недела 22.02.2009 г. во 13 часот.

  4 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Не сум машина за репродукција и чуварка на нацијата

  пријавена од jofe популарна пред 1 година, 1 месец. (femgerila.crnaovca.mk)

  Петиција анти-анти абортус :)

  3 коментари | проблем? | категорија: Вести

  МПЦ бара народни лекови за кожни болести

  пријавена од razvigor популарна пред 1 година, 1 месец. (razvigor.blog.com.mk)

  На надворешниот ѕид на Соборниот храм Св. Климент Охридски во Скопје е поставена плоча со слика од Богородица со мал Исус и повик до граѓаните да ги известат манастирите за искуства со лекување со народни лекови...

  11 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Проекција 'Замисли си!'

  пријавена од ignatova популарна пред 1 година, 1 месец. (www.metamorphosis.org.mk)

  Во понеделник, 23.02.2009 со почеток во 19:30 часот во Кинотека на Република Македонија ќе се одржи проекцијата 'Замисли си', проект кој им дава слобода на младите луѓе да го искажат својот глас и да ја раскажат својата приказна на начин на кој навистина ќе бидат чуени и разбрани.

  0 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Правен поредок на терен

  пријавена од drugarce популарна пред 1 година, 1 месец. (www.dnevnik.com.mk)

  Голем проблем во Македонија е да се викаш Нуредин, а да не знаеш албански.

  6 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Аларова со 4 различни објаснувања за патувањето во Бугарија

  пријавена од kingpin популарна пред 1 година, 1 месец. (vesti.alfatv.com.mk)

  Конфузија и сплетканост кај Аларова при обидот да го објасни писмото со кое се честат вработените во општина Центар со тридневно бесплатно патување во Сандански, Бугарија. Неколку различни одговори на само едно прашање- со чии пари било планирано да се реализира патувањето?

  0 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Невладината „Мак сонце“ на платниот список на Владата

  пријавена од kingpin популарна пред 1 година, 1 месец. (www.a1.com.mk)

  Помеѓу невладините организации кои ги поддржаа средношколците од Струга, се најде и таква од платниот список на Владата. За „Мак сонце“ од Струга од буџетот за граѓански здруженија и фондации се одвоени околу 310.000 денари.

  10 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Скандалозен упад во независноста на медиумите

  пријавена од JetLiChan популарна пред 1 година, 1 месец. (dnevnik.com.mk)

  Да испратите до Владата список со сите новинари на „Дневник“. Со вакво скандалозно барање вчера, околу 15 часот, во нашата (весникот "Дневник") редакција во повеќе наврати се јавија неколку службенички од Владата. Тие не знаеја да објаснат зошто.

  4 коментари | проблем? | категорија: Вести

  RSS канали за TIME.mk

  пријавена од starchild популарна пред 1 година, 1 месец. (www.time.mk)

  Официални RSS канали за TIME.mk Плус нови категории: СКОПЈЕ, ЗДРАВЈЕ, БЛОГОВИ

  8 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Александар ќе пее песни од Тоше на плоштадот

  пријавена од gocenik популарна пред 1 година, 1 месец. (novamakedonija.com.mk)

  Фонтаната со споменик на Александар Македонски што ќе се гради на плоштадот „Македонија“ ќе биде музичка, а во неа ќе бидат вградени и две песни од Тоше Проески.

  17 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Планински и манастирски туризам во општина Чашка

  пријавена од drugarce популарна пред 1 година, 1 месец. (www.dnevnik.com.mk)

  Минатата година во овој регион во централна Македонија престојувале 6.200 посетители со реализирани 20.000 ноќевања ... ... можеби и ниската цена за престој во домовите од по 100 денари за ноќ е мамката што уште повеќе ги привлекува гостите

  2 коментари | проблем? | категорија: Вести

  „Бранители, Ви благодарам! А сега пасете овци!“ - Македонија

  пријавена од zlochko популарна пред 1 година, 1 месец. (netpress.com.mk)

  На овој начин јас, Вие и сите останати кои треба да бидат благодарни на луѓето кои ни го чуваа грбот додека ние пиевме кафе по кафулињата, сега им се заблагодаруваме. Уште ова да беше единствениот случај...

  45 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Немало вмешаност на МПЦ во матните зделки на Миладинови (?)

  пријавена од vordan популарна пред 1 година, 1 месец. (a1.com.mk)

  Во суштина, вака: „Јес` дека бевме ортаци со Миладинови, ама поим немавме што се случува. Ах, да, исто така, два пати го купивме хотелот - упс, извинете, моја грешка! Се случува“. Или се многу наивни, или многу глупави. Ако не, тогаш и тие учествувале во криминалот.

  7 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Примарен извор од тоа што го кажа Грујо во Минхен

  пријавена од woona популарна пред 1 година, 1 месец. (www.youtube.com)

  видео снимка од тоа што Грујо го кажува, на англиски (негде го има некој пријавено ко вест). интересно е да се види како премиерот зборува англиски, секако :)

  8 коментари | проблем? | категорија: Вести