Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи во категорија

Гласајте за штотуку објавените страници од оваа категорија и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.Топ 10 седмицава

  сите топ листи...

  Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

  Ова е листа на статиите кои штотуку станале популарни благодарение на вашите гласови. Можете да гласате за статиите кои Ви се интересни. Се разбира гласајте и за свежите статии и помогнете да станат популарни.

  Мекдоналдс во Охрид и со хамбургери

  пријавена од глиша популарна пред 2 години, 12 месеци. (www.flickr.com)

  Кога го отворија Мекдоналдс во Охрид нудеше само тостови. Според рекламава сега имат и хамбургери.

  1 коментар | проблем? | категорија: Вести

  1 тон руска салата во најава

  пријавена од глиша популарна пред 3 години. (www.mmm.com.mk)

  Оваа сабота (14 април), на Градскиот плоштад во Скопје, со почеток во 12 часот Хелманс во живо ќе прави најголема руска салата во Македонија која ќе тежи 1 тон. Ме интересира само кој ќе ги сече краставичките потребни за 1 тон руска!?

  1 коментар | проблем? | категорија: Вести

  МРТВ вести во ново руво

  пријавена од глиша популарна пред 3 години. (komunikacii.net)

  Она што беше најавувано од МРТВ и од локалните медиуми долж минатата недела се случи денес, имено „Дневникот“ на јавниот сервис го смени своето руво и со нов концепт ги заблисна нашите тв-екрани.

  0 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Зошто ќе се оформи втора невладина организација за слободен софтвер?

  пријавена од gemidjy популарна пред 3 години. (blog.gemidjy.info)

  Идејата да се формира уште една невладина организација за промоција на слободен софтвер во Македонија, елаборирана од иницијаторот и координатор на Лугола, Александар Балаловски.

  0 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Сподели Сараево

  пријавена од игор популарна пред 3 години. (spodeliznaenje.blogspot.com)

  И како што Marcell најави - ништо посебно не се случи на регионалното „сподели знаење“ во Сараево. Но, тоа и не испадна баш така.

  0 коментари | проблем? | категорија: Вести