Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи во категорија

Гласајте за штотуку објавените страници од оваа категорија и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.Топ 10 седмицава

  сите топ листи...

  Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

  Ова е листа на статиите кои штотуку станале популарни благодарение на вашите гласови. Можете да гласате за статиите кои Ви се интересни. Се разбира гласајте и за свежите статии и помогнете да станат популарни.

  Синтезис -> Матка -> Made in Macedonia

  пријавена од kuzevski популарна пред 2 години, 10 месеци. (arheo.macedonianblog.com)

  Синтезис без соодветно внимание. За култирното наследство веќе одамна знаеме.

  1 коментар | проблем? | категорија: Вести

  Награда за светскиот самит

  пријавена од новица популарна пред 2 години, 10 месеци. (wsa.org.mk)

  Во живо: Кајмакот моментално се презентира за наградата за светскиот самит.

  1 коментар | проблем? | категорија: Вести

  Семејството на загинатите бара слобода за Морли

  пријавена од ribaro популарна пред 2 години, 10 месеци. (www.dnevnik.com.mk)

  Уф колку тоа жални сме.

  1 коментар | проблем? | категорија: Вести

  Сагата за Памела, децата и нејзиниот порно филм

  пријавена од Lavot популарна пред 2 години, 10 месеци. (www.taratur.com)

  Иако хрватските медиуми, спектакуларно објавија дека Памела го гледала својот порно филм заедно со своите деца, сепак вистината е малку поинаква. Па пред и нашите да се решат да го преведат дословно, да ја објасниме целата работа.

  0 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Спамот е забранет во Македонија!

  пријавена од Бунка популарна пред 2 години, 10 месеци. (razvigormk.blogspot.com)

  Закон за електронските комуникации 07.02.2007: 1)Користењето на автоматски системи за повикување на тел.броеви на претплатници без човечка интервенција, како што...или електронска пошта, заради вршење на директен маркетинг, може да биде дозволено само доколку претплатниците претходн се согласиле...

  6 коментари | проблем? | категорија: Вести

  За девијантните појави кај пратениците

  пријавена од mitko популарна пред 2 години, 11 месеци. (jasnesumjas.blogspot.com)

  Во НАЈАВАТА НА АКТИВНОСТИ на Собранието на Република Македонија за периодот од 14-17.05.2007 година стои следниов Предлог на дневен ред за четврток... ...Нацрт-извештај за Извештајот за напредокот во 2006 година на поранешната југословенска Република Македонија ...

  0 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Владата дава совети за физичко образование...

  пријавена од thaCaspeR популарна пред 2 години, 11 месеци. (tepajvreme.blog.com.mk)

  Нашата Влада денеска укажа на директорите на училиштата дека треба да се обрне поголемо внимание на физичкото образование, часовите максимално да се искористуваат и секој ученик да се запознае со основите на секој спорт...

  0 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Единствен број за сите неволји – 195

  пријавена од глиша популарна пред 2 години, 11 месеци. (www.makfax.com.mk)

  Од недела во Македонија ќе има единствен телефонски број за итни повици за која било кризна состојба - бројот 195. „What's the number for 911!?“ рече еден карактер од Симпсонови.

  0 коментари | проблем? | категорија: Вести

  МРТ закрепнува, приватниците се паничат

  пријавена од darko156 популарна пред 2 години, 11 месеци. (komunikacii.net)

  Позната тема, МРТ, К15, АПЕММ итн.

  0 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Трибина за промоција на Македонија преку е-содржини во петок

  пријавена од ribaro популарна пред 2 години, 11 месеци. (razvigormk.blogspot.com)

  „Промоција на Македонија во светот преку е-содржини“ е тема на трибината која ќе се одржи на 11 мај (петок) 2007 година во 11 часот во културниот центар Точка...

  0 коментари | проблем? | категорија: Вести

  A1: Организаторите ја прекинаа трката „Гамбол 3.000“

  пријавена од Стојмир популарна пред 2 години, 11 месеци. (www.a1.com.mk)

  Организаторот на трката Максимилијан Купер вели дека трката оваа година нема да го дочека својот крај и дека организаторите ќе сторат се што е неопходно за неговата фамилија. Во животна опасност се уште е сопругата на загинатиот Владимир, Маргарита Чепуњоска.

  0 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Дупачи или папучари

  пријавена од ribaro популарна пред 2 години, 11 месеци. (pomni.blog.com.mk)

  Струмјан ги врзал работите во „сопствена“ корист :)

  0 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Телекабел инвестира 600 илјади евра во дигитална опрема

  пријавена од глиша популарна пред 2 години, 11 месеци. (www.total.com.mk)

  Според соопштение од Телекабел, преку германската компанија WiSi ќе инвестира во опрема и ќе почне да нуди дигитални пакети за кабелска телевизија. Интересно е што информираат дека имаат 50.000 телевизиски од кои 7000 се интернет корисници.

  0 коментари | проблем? | категорија: Вести

  По орлите во мариовско настрадаа и заштитени еребици

  пријавена од глиша популарна пред 2 години, 11 месеци. (www.makfax.com.mk)

  Овчарски кучиња задавија 84 еребици камењарки во мариовското село Полог. Еребицата камењарка е пред истребување во Македонија и од пред десетина години е под заштита на државата.

  0 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Медиумски архиви

  пријавена од darko156 популарна пред 2 години, 11 месеци. (komunikacii.net)

  BBC нуди можност 6 месеци, да им се шетате низ архива. А МРТВ?

  0 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Излезе Thunderbird 2.0

  пријавена од глиша популарна пред 2 години, 11 месеци. (www.mozilla.com)

  Денеска излезе нова верзија на клиентот за е-пошта Mozilla Thunderbird и тоа 2.0, со нови можности и подобрувања. Врската води кон верзии на сите достапни јазици меѓу кои и на македонски јазик.

  0 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Вечер прв дознава... и прв краде

  пријавена од ribaro популарна пред 2 години, 11 месеци. (tepajvreme.blog.com.mk)

  Со овој акт на лоповлук од страна на Вечер, се потврдува дека некои весници ќе направат било што, ќе прекршат било какви правила, права само за да имаат поголем тираж.

  2 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Фотографија на годината на новинската агенција Бета

  пријавена од глиша популарна пред 2 години, 11 месеци. (www.makfax.com.mk)

  „Фотографија на годината на Бета“ е Слободан Ѓуриќ фоторепортер на скопскиот весник Дневник за фотографијата „Маче”. Фотографирана во пожарот во Кисела Вода минатата година кога човек пробува да го спаси мачето. Ја има и фотографијата во веста на Макфакс.

  0 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Mасовно убиство на 32-ца студенти на Virginia Tech University

  пријавена од gjole популарна пред 2 години, 11 месеци. (m-soulz.blogspot.com)

  Пиштолџија масакрираше 32-ца студенти на Virginia Tech кампусот, во 2-одделни напади. Ова е најголемото масовно убиство во новата историја на САД...

  0 коментари | проблем? | категорија: Вести

  80-тина фотографии од Каролина со голема резолуција

  пријавена од глиша популарна пред 2 години, 12 месеци. (mrt.com.mk)

  МРТ на својот сајт вчера стави 84 фотографии од Каролина во голема резолуција како промотивен материјал. Малку фотографии се нови но барем се убава резолуција (1024x) за позадини или принтање.

  0 коментари | проблем? | категорија: Вести