Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи во категорија

Гласајте за штотуку објавените страници од оваа категорија и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.Топ 10 седмицава

  сите топ листи...

  Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

  Ова е листа на статиите кои штотуку станале популарни благодарение на вашите гласови. Можете да гласате за статиите кои Ви се интересни. Се разбира гласајте и за свежите статии и помогнете да станат популарни.

  Пронајдени клопотарци од гробницата на Александар

  пријавена од Lavot популарна пред 11 месеци, 4 седмици. (www.taratur.com)

  Како една обична патка може некои македонски медиуми да ја пренесат како вистина. Пронајден бил гробот на Александар Македонски на грчко-македонската граница. Ајде де!!!

  7 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Уставниот суд го укина верското образование

  пријавена од zlochko популарна пред 11 месеци, 4 седмици. (a1.com.mk)

  А смеам ли да кажам - „фала богу“ ? :) Во секој случај, победи секуларноста и граѓанското општество. Но, не заборавајте... и уставот во оваа држава е често менлива категорија.

  8 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Пронајден гробот на Александар Македонски

  пријавена од gdamjan популарна пред 12 месеци. (www.citymagazine.rs)

  Македонските медиуми повторно молчат пред едно монументално откритие. Вистината мора да се дознае.

  9 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Зошто простите рибари станаа пирати [EN]

  пријавена од zlochko популарна пред 12 месеци. (www.sfbayview.com)

  И други поучни факти кои ја покажуваат другата страна на сомалискиот пиратски феномен. Анализа полна со нарушување на сувереноста на една држава, крадење природни богатства и фрлање на нуклеарен отпад во сомалиските води.

  1 коментар | проблем? | категорија: Вести

  Сведмилк ја зеде првата жртва

  пријавена од strajkoski популарна пред 12 месеци. (a1.com.mk)

  Случајно забележав нешто сомнително на сликата, па после го прегледав и видеото, Зоран починал во 2008!!!!!

  3 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Промовирани 10 нови скулптури во центарот на Скопје

  пријавена од gocem популарна пред 12 месеци. (www.netpress.com.mk)

  Добро е! Разбравме дека сте сељаци. Не мора пак да не убедувате. И дај направете категорија „Некултура“, за да има каде да се пријавуваат ваквите вести.

  2 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Исламската Верска Заедница бара изградба на џамија на плоштад

  пријавена од zlochko популарна пред 12 месеци. (a1.com.mk)

  И тука ќе си дозволам да цитирам еден од коментарите под веста, кој вели: „Баравте - гледајте!“

  4 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Протест!!! Плоштад Слобода.

  пријавена од jasnesumjas популарна пред 12 месеци. (femgerila.crnaovca.mk)

  Кој ако не ние? Кога ако не сега?

  0 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Убави вести од Moneybookers

  пријавена од zlochko популарна пред 1 година. (www.dogon.biz)

  Moneybookers склучиле договор со eBay да бидат додадени како платежен процесор, а тоа значи дека македонските граѓани кочено можат да го користат овој сервис за купопродажба на интернет!

  0 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Грција и дефинитивно бара преименување на македонскиот народ

  пријавена од Lavot популарна пред 1 година. (www.taratur.com)

  Во писмото што грчката министерка за надворешни работи Дора Бакојани му го испрати на Антонио Милошоски, јасно се наведени грчките ставови. Покрај преименување на нашата земја, ќе се бара и смена на името на народот.

  6 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Сведмилк ја зеде првата жртва

  пријавена од швабо популарна пред 1 година. (www.a1.com.mk)

  Болката не стивнува, утеха нема и по секојдневната посета на гробот на сопствениот син. Денот тука почнува и завршува за Мирјана и Трајан Ташкови од радовишкото село Ораовица откако почина 37-годишниот Зоран.

  2 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Христијани тепачи на плоштад во Скопје

  пријавена од игор популарна пред 1 година. (www.a1.com.mk)

  Христијаните тепаат на плоштад, ете како требало со либерална Македонија, само тепај и молчи.

  2 коментари | проблем? | категорија: Вести

  МИРЕН ПРОТЕСТ ВО САБОТА

  пријавена од ribaro популарна пред 1 година. (vankovska.blog.com.mk)

  Целта на протестот е да се крене гласот и искаже незадоволството против изградбата на верски објект-црква на плоштадот Македонија во Скопје. сабота 28 март 2009г. во 12 ч.

  14 коментари | проблем? | категорија: Вести

  ГОЛЕМА ПОБЕДА!!!!

  пријавена од Lavot популарна пред 1 година. (lavot.blog.com.mk)

  Иако можеби за многумина очекувано, сепак мора да ја одбележиме оваа голема победа....

  12 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Денот на Ада Лавлејс

  пријавена од razvigor популарна пред 1 година. (razvigor.blog.com.mk)

  Денот на Ада Лавлејс е меѓународен ден чија цел е со блогирање да се обрне внимание на жените кои придонесуваат во областа на технологијата.

  2 коментари | проблем? | категорија: Вести

  „Доста веќе да се плашите...“

  пријавена од zlochko популарна пред 1 година. (www.youtube.com)

  Видеото на кое Павлос Воскопулос на 10.03.2009 на грчка телевизија прозборе на македонски.

  13 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Сите пари за неуставни закони....

  пријавена од новица популарна пред 1 година. (www.a1.com.mk)

  А1 прават есап колку пари чинат проектите за кои е поведена уставна постапка и кои може да бидат прогласени за неуставни.

  0 коментари | проблем? | категорија: Вести

  Нова виртуелна собирална или соблекувална ;)

  пријавена од femgerila популарна пред 1 година. (www.okno.mk)

  Нов портал којшто има намера да се етаблира во македонскиот виртуелен терен како виор кој минува над буниште и зад себе остава склопен и пицнат џамбо-џет, до најмало штрафче.

  10 коментари | проблем? | категорија: Вести

  The Economist за легализирањето на нелегалните дроги [Англиски]

  пријавена од новица популарна пред 1 година. (www.economist.com)

  Legalisation would not only drive away the gangsters; it would transform drugs from a law-and-order problem into a public-health problem, which is how they ought to be treated. Governments would tax and regulate the drug trade, and use the funds raised to educate the public about the risks.

  0 коментари | проблем? | категорија: Вести

  МВР Pwned

  пријавена од jpetrov популарна пред 1 година. (www.a1.com.mk)

  ако си мислите дека главната вест е забавна, чекајте само да го прочитате изговорот

  8 коментари | проблем? | категорија: Вести