Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Збогум кралу!

пријавена од Acid пред 9 месеци, 2 седмици. (kajgana.com)

Педесетгодишниот крал на поп музиката почина од срцев удар во својот дом во Холмби Хилс. Вестта ја потврди и неговиот татко, Џо Џексон. Според изворите...

станала популарна пред 9 месеци, 2 седмици | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Вести

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +2 гласови

  RIP голем човеку.

  Величината на неговото дело колку и да не го сакате може да ја забележите на twitter, 30% од твитовите кога умре беа посветени на него а тоа е огромен број.

 • -3 гласови

  што зборите бре??? леееее, кајганица да не ми јавеше за оваа вест ќе си седев така неинформирана..
  плус каков едиторијал аууу

 • +3 гласови

  Само да се плукало...

  деее ако не ти се допаѓа не посетувај, не е едноставно?

  И јас не го посетувам, тоа не ми дава право да плукам по него...

  Македонци...

 • +1 глас

  еи, жифти се?? зошто тоа нешто не ми дава право да поплукам? се на светов е подложно на критика или плукање исто како и фалење.

  инаку, сите кои отвориле нет таа ноќ или утро дознале пред да стигнат на кајмакот дека поп кралот е мртов и види пази кајгана дава информација. Со други зборови, 15 особи од овде требаа сите на своите блогови и сл. да објават обичен инфо за џексон и дојдат и пријават статијата. Тоа е глупо. Разбираш?
  но такво време дојде што више не смее да се каже ништо туку ај ќутенката ..

 • +1 глас

  Најпоштениот трибјут за ЕмЏеј на македонски се наоѓа на Окно http://okno.mk/node/1326

  Читајте Окно, единствениот нормален портал во МК.

 • +2 гласови

  Окно е тиња најмалку поради 1 работа: на рсс не ги пушта целите текстови. Така да речеме, нивниот модел е некако so-90s. Второ, иако не можам да бидам 100% сигурен, ама ми се чини дека и на така осакатеното рсс не искачаат сите текстови. Пр. овој за Џексон не ми текнува да сум го видел во гугл ридер.

 • +2 гласови

  забелешката за рсс-от ти е ептен на место.

 • -1 глас

  кога сме веќе на таа тема , на пример ова е вистинско нешто за линкање а не тоа цркавицата од кајга
  http://www.okno.mk/node/1326