Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

ЗА ПРОТЕСТИТЕ

пријавена од MartinStefanov пред 1 година. (mklovesyou.blog.com.mk)

РЕАЛНО ГЛЕДАНО :о)

проблем? |  кој гласал? |  категорија: Вести

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  реално гледан бул шит

 • +1 глас

  оф рекорд, но поврзано со терминот „соросоиди“ од текстов - ај едно наградно прашање - кој од двајцата претседателски е соросоид, според годишни даночни пријави во УЈП????

 • +1 глас

  Dvajcata ;o)

 • +1 глас

  не друже, Фрчкоски никогаш не бил на платен список (барем според она што јас го знам), додека Иванов беше претседател на УО

 • +1 глас

  Frcko ne se zamara so UO on e na platen spisok direktno od grcka vlada haha

 • +1 глас

  Мартин, абе ти да не си син на Јанко-јадибурек? Внук? Роднина?

 • +3 гласови

  не бе, random dickhead е.

 • -2 гласови

  Уф каков против-аргумент. Со оваа глупост ни Ајншајн не би излегол на крај.

  Ако ти се дискутира повели. Ако не иди кај глигоријевиќ по терапија :о)

 • -2 гласови

  Прашајте било кој од Архитектонски истото ќе ви го каже. Тие не протестираа против црква на плоштад. Чак и се срамат од тоа што дочекаа макрадули наводно да брани нивни протести на пресови :о) Тука се поставува прашањето што мајка бараа соросоиди на ден пред протестот да сскаат и вжештуваат атмосфера повикувајќи на протест против црква на плоштадот политизирајќи го целиот настан со нивната букефализаторска политика на груевски.

  Што друго очекуваа ако не инциденти ?

 • -2 гласови

  Isprovociraa incident i sega ke mi se pravat demokrati koi se borat protiv totalitarizmot samo kolku da grebnat nekoi politicki predizborni poencinja.

 • +1 глас

  jpetrov
  Ја би погаѓал. хихихихи
  http://star.utrinski.com.mk/?pBroj=1051&...
  Една од тезгите. Ама глеј кога?

 • -1 глас

  Уа, џган фашистички!

 • +3 гласови

  Навистина е интересно тоа што поддржувачите на кандидатурата за претседател на РМ на проф. Ѓорге Иванов, кој беше дел од раководството на ФИООМ (фондацијата основана од Џорџ Сорос) го користат терминот „соросоид“ како нешто погрдно.

  Важна е забелешката на Умберто Еко дека определен тип политички движења ги тренираат своите членови да прифаќаат тотални контрадикции во размислувањето.
  http://www.blesok.com.mk/tekst.asp?lang=...

 • +1 глас

  Ocigledno ne si informiran no daleku sum od partiskata instruiranost
  http://kajmakot.softver.org.mk/politika/...

  za razlika od vas

 • +1 глас

  фотошоп ливчето... а потоа за коцета

 • +1 глас

  Црно на бело на лице место со маркериште BIC.