Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Владата против абортус

пријавена од zlochko пред 1 година, 2 месеци. (www.a1.com.mk)

...а ЈПетров беше во право! :(

станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Вести

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  i jas bev:)

 • +1 глас

  Шо е бе ова нездрава работа абортусот е убиство. Политика на владата за мистификација на поими и продавање чувство на вина за непотребни работи. Етика во школи нека се учи не на телевизија.

 • +2 гласови

  Злочко, си го исполни ветувањето. За жал.

 • +1 глас

  Во право беше, Јован!

 • +1 глас

  Верски фундаменталисти!

 • +1 глас

  Сеуште мислам дека владата нема да оди со забрана на абортусот, туку само со кампањи против него. Да видиме колку сум наивен... :)

 • +1 глас

  Не си. Нема да оди со забрана на абортус. Абортусот никаде во европа (колку што јас знам) не е забранет... па не се ни они луди тоа да го направат.
  Но затоа ќе оди со загорчување на условите (и на докторите и на пациентките). :(

  Во секој случај... не е на арно.

 • -1 глас

  zlocko, ако го погледаш оној дел во текстот на а1 ќе видиш дека се вика нешто “моментално во тајност се подготвува новиот закон или измени на законот за абортус“...

  е сега, ако денес законот е таков каков што е и му се прават промени, очигледно е дека ќе го рестриктираат а не на пример направат поасолен како што е во бројни земји, каде за истиот ништо не се плаќа , дури пилула имаш како избор.. и сл.

  промените ќе бидат нешто како што сега скоро ги направија во Полска. таму католичката црква успешно направи ментална инквизиција и дури во брисел се крчка нешто против нив во врска со тоа.
  инаку во италија исто земја ептен под чизмата на папата нема некакви забрани но многу клиники одбиваат да практикуваат.
  за ирска знам дека беше слично како во полска дали е променето нешто не знам.
  инаку единствена земја која практикува вистинска забрана е чиле .

 • -1 глас

  туу пред очи ми бил линкот ...

  “Покрај кампања, во тек е и изработка на нов закон за абортус. Што ќе содржи и дали со него ќе се ограничи правото на жената за абортус, засега се држи во тајност.“

 • +1 глас

  Многу ме итнересира кој и да е... да се јави и да каже зошто те изминусирал. Не гледам ниту навреди во твоите пораки, ниту изнесени невистини. Само констатирање на факти...

  Туку, како што прочитав еден коментар на сајтот на А1 (беше во врска со она обраќањето од господ до македонците): „Канада и Нов Зеланд викаат!“. :(