Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Вечер прв дознава... како е во Србија

пријавена од Lavot пред 1 година, 5 месеци. (www.taratur.com)

Оригинал истражувачко новинарство на македонски начин. Српскиот весник Ало на 8 октомври објавува статија за приликите со проституцијата во Белград, а истата статија скопски Вечер преведена и приспособена ја објавува неколку дена подоцна.... како да е направена за Скопје!

станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Вести

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  Ахахаха... во право си - вистински пример за истражувачко новинарство. Веројатно Латас самиот ја креирал веста. :)))

 • +1 глас

  па и сликата ја собрале бре...

 • +1 глас

  Трагично

 • +1 глас

  Браво Таратур! Баш ме интересира што има да кажи јадникот - плагијатор и „вредниот“ им уредник.

 • +1 глас

  Сполај ти Рибар. Не верувам дека ќе каже нешто, освен тоа што некој на мојот блог спомна дека потрошил 90.000 денари за надградба на десктопот.

  за латас може да кажам дека минатата недела потроши околу 90 000 денари, со букви: деведесет илјади денари, само за НАДГРАДБА на десктопот .Убава сума и за повеќе од пристоен лап топ.

  Сега, сурфа или не сурфа?
  (пц-информација 13 Октомври, 2008 - 12:19 | избриши | одговори)“

  http://lavot.blog.com.mk/node/186761#com...