Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Тепачка помеѓу навивачки групи од Македонија во Хрватска

пријавена од zlochko пред 1 година, 2 месеци. (netpress.com.mk)

Едните тврделе дека се со античко, а другите со словенско потекло. :)))

станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Вести

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  баш тргнав да го пријавувам.

  Додуше сакав да ставам наслов „Е они се Македонија“

 • +1 глас

  Не се они Македонија. Ти си Македонија. :)

 • -1 глас

  А да нашиве навијачи се степаа со хрватски или српски и др. одма ќе имаше сеа километри поплаки за тоа како стално не тепаат и ин виво докази како екс ју народите не мразеле и сакале да не уништат и ни го оспорувале нашето античко славно моќно минато и многу други моќни пасажи низ вековите ;) ;)

 • +1 глас

  Цитат:"Едните тврделе дека се со античко, а другите со словенско потекло. :)))"

  Закон!!! :)