Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Стрес - тест за идните информатичари

пријавена од thaCaspeR пред 2 години, 9 месеци. (tepajvreme.info)

Неизвесност, паника и револт кај матурантите што се пријавија за упис на отсекот информатика и компјутерско инженерство на Електротехничкиот факултет во Скопје.

станала популарна пред 2 години, 9 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Вести

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  Колку повеќе студенти толку помал квалитет на настава. Тапа е логиката сите да се примат. На правен така сите ги примаа со години, и сега глеаш колку има вишак.

 • +1 глас

  Море државава ќе ни процвета со толку генијалци. 160 генијалци! Папапапапа....

 • -1 глас

  А да прашаш од нив 159 не знаат кога почнала Втората балканска војна, кој ја напишал Везилка, колку преткомори има жабата, колку валентен е азотот во Азотната киселина, што е конкавно огледало или да направат ѕвезда и премет... ама ај, ебаго!

 • +1 глас

  Е да... баш на програмер му треба да знае колку преткомори има жабата... или колку валентен е азотот во азотна киселина.... Како ли програмираат низ светов не ми е јасно...

 • +1 глас

  FAITH (FEIT) NO MORE!

 • +1 глас

  You gotta have faith.. tm-trm-trm... :) :) :)

 • +1 глас

  А бе внучко знам дека не треба ебаго, не сум од Бисмарци... ама јали добиле по сите предмети петки. А? Или тоа онака, колку за да ги пуштат на приемен... Ти текнува или, поретко?

 • +1 глас

  А, сигурен сум дека ти памтиш се што научи во средно. Сите петки што ги доби ти се заслужени... и ти, убав на мајка, се си знаеш...

  Е, сеа... муабетот со петките е тотално друга ствар... колку се реални е излишно да се дебатира...

 • +1 глас

  со тројки поминував јас внуче...
  туку еве прочитај за да разјасниме
  http://www.taratur.com/node/922

 • +1 глас

  Информатичар не мора да ги знае преткоморите на жабата. Арно ама, за да добие петка по географија, кога ќе го прашаат да покаже каде се наоѓа Јапонија, да не гледа во Сибир, и да покаже на Северни Пол.
  До душа, овој стана правник. Информатичарот од нашиот клас се запиша вbв Бbл факинг гарија