Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Србија: Нови упатства и прописи за приватност на интернет

пријавена од razvigor пред 1 година, 8 месеци. (mk.globalvoicesonline.org)

Реакции од српската блогосфера на новото упатство со кое на провајдерите во таа земја им се наложува да обезбедат снимање и пренасочување на интернет-сообраќајот за сметка на безбедносните служби.

станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Вести

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +7 гласови

  „Мечка ако игра во комшии, ќе игра и во куќа.“ - Македонска народна поговорка

 • +1 глас

  +1 за жал така е, многупати се покажала точна поговорката.

 • +1 глас

  Big Brother is watching, порано тајно, а сега јавно.

 • +4 гласови

  Ха!
  Ова кај нас веќе се случува одамна! Званични упатства!? Не е битно.
  Хард-дисковите со информациите од снимените разговори на Телеком и Мобимак (или како веќе се нарекуваат денес) и серверските логови се носат во сигурна соба на една наша позната софтверска компанија и таму се анализираат.

  Не една, туку стадо мечки ни играат во куќа.
  Она што го гледаме како „изблици“ на тоталитаризам во форма на циркусите пред судот и слични гомненици се само мало, мало, мало врвче од ледениот брег.