Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Спамот е забранет во Македонија!

пријавена од Бунка пред 2 години, 10 месеци. (razvigormk.blogspot.com)

Закон за електронските комуникации 07.02.2007: 1)Користењето на автоматски системи за повикување на тел.броеви на претплатници без човечка интервенција, како што...или електронска пошта, заради вршење на директен маркетинг, може да биде дозволено само доколку претплатниците претходн се согласиле...

станала популарна пред 2 години, 10 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Вести

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +3 гласови

  Старо е тоа, и во оригинал законот од 2005 си ги има тие одредби.

  Имаше дури и дискусија на темава со идиотите од Топ Шоп пред месец дена на http://blog.gemidjy.info/archives/319

 • +1 глас

  Ти верувам Глиша, иакојас не сум занел дека е уште тогаш регулирано...но сепак добро е пак да се потсетат незналиците ко мене :)

 • +1 глас

  Би било интересно некоја организација или млад, ИТ образуван правник, да поведе постапка против македонските спамери (читај Топшоп :)) дур се во зачеток да имаме после пример за плашење на другите.

 • +1 глас

  И јас добив неколку спама од нив, не ги ставив на сопствената црна листа на спамери...но им испратив мејл во кој НАЈучтиво ги предупредив они мене да ме стават на нивната “црна листа“...одтогаш ниеден спам од нив немам...којзнае дал го прочитале мејлот?

 • +1 глас

  Види дечко. Тие имаат база со е-пошти и ако си испратил порака да те отстранат едноставно те имаат тргнато од нивната спам-база. Крај.

 • +1 глас

  Ама финтата е што ни првиот мејл не смеат да ми го пратат!