Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Скандалозен упад во независноста на медиумите

пријавена од JetLiChan пред 1 година, 1 месец. (dnevnik.com.mk)

Да испратите до Владата список со сите новинари на „Дневник“. Со вакво скандалозно барање вчера, околу 15 часот, во нашата (весникот "Дневник") редакција во повеќе наврати се јавија неколку службенички од Владата. Тие не знаеја да објаснат зошто.

станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Вести

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +10 гласови

  тапа се овие од владата. со буџет од 25 мињончиња дбк да не ги знае кои се вработени во дневник, не им ги прислушкува телефоните на нивните најблиски и се тоа пред избори?!? срамота, очиглено и тие пари ги украле :(

 • +3 гласови

  Ептен ми е криво само што не пишува дали го пратиле списокот. Ако знае некој нека напише...

 • +3 гласови

  има и опција 2. овие ги знаеле сите новинари, а вака се прават наивни.

 • +2 гласови

  Немојте сега така. Па не ги побарале телефоните на *сите* новинари. Спортските очигледно не ги интересирале.