Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Сајт за Македонската амбасада во Лондон

пријавена од freak пред 2 години, 2 месеци. (on.net.mk)

еден збор: СРАМОТА!

станала популарна пред 2 години, 2 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Вести

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • -1 глас

  Ајде да им направиме нов веб сајт. Еве јас волонтирам ;)

 • -2 гласови

  Еј, нуму ми ги чепки ПМФ. Ти од кај си, од ФОН?
  И да, не сум опен сорсер, не користам Линукс, и алгоритмите си ги чувам строго за себе, а по можност ги споделувам со други не опен сорсери :)

 • +2 гласови

  Шо ти стана бе Перо?

 • +1 глас

  И ја ќе волонтирам
  нека изразат желба само

 • +4 гласови

  Ова е само предната страна, тоа што во јавност може лесно да се види, за квалитетот и мотивираноста, па ако сакаш и стандардите и контролата, на севкупната наша бирократија, и државна и општинска.

  Се вработуваш во државно и одмараш до пензија.

 • +2 гласови

  Е па затоа не сме мрднати од нулата, пошто рачунај дека тие што одмараат сега, утре ќе станат шефови и ќе ги „бркаат“ оние што стварно сакаат да постигнат нешто, зошто? Затоа што и на шефот ќе му отворат работа :) Да го еам ја тоа социал-комунизмот, море он не еал уште неродени.

 • +1 глас

  Оргазмо, пријателе, за сенешто што се прави на компјутер не се задолжени ајти експерти.

 • +4 гласови

  Плус испраќам и линк кој треба да послужи како мал деманд на работењето на „државните институции“. www.strumica.gov.mk
  Насловната, со слика од градоначалникот и мене не ми е омилена, ама ако прочепкате внатре, сајтот е редовно и уредно полнет, цел мандат. И тоа од инсајдери. Не верувам дека се ајти експерти, ама имаат визија како тоа треба да изгледа. А кога веќе сте на сајтот, во галерии видете го Спектакуларниот ГЛОБАЛ трговски центар. Гранде.

 • +4 гласови

  Топ сајт. И не само тоа, кога ќе видам сајт на некоја институција одма барам и секој пат наоѓам лого на УНДП, УСАИД или некоја слична организација која платила за сајтот.

  Овде не гледам такво нешто, кул!

 • +2 гласови

  два збора: Симпатично и рустикално.

 • +1 глас

  Каква ни е државата, таков е и сајтот.

 • +1 глас

  Што е со рекламава за www.imoti.com.mk?!?