Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Протест против сечењето на дрвјата на Илинденска

пријавена од razvigor пред 1 година, 1 месец. (blogot.blog.com.mk)

Би повикува на протест против сечењето на дрвјата на скопскиот булевар Илинден, кај аптеката Оскар и карши Пионерскиот дом Карпош, во недела 22.02.2009 г. во 13 часот.

станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Вести

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • -1 глас

  se planira da se napravi nesto sto sakase penov.ulicata mora da se siri-soobrakajot 100% ke bide pobrz,a novi drva brzo ke porasnat sto ne e slucaj so olovoto od benzinot koe ke vleze vo zitelite na ilindenska.bidete pametni i mislite za idnite generacii.tolku od nimpex.

 • +2 гласови

  колку добро оправдување е тоа, сечете дрва оти брзо растат. Cool.

 • +1 глас

  wtf - да ги сечеме дрвата за да има помалку олово, а при тоа крив е пенов... логикава е...

 • +1 глас

  логиката е како од постот на Сеад - “Не окречи се Обама“ :-)