Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Пронајдени клопотарци од гробницата на Александар

пријавена од Lavot пред 12 месеци. (www.taratur.com)

Како една обична патка може некои македонски медиуми да ја пренесат како вистина. Пронајден бил гробот на Александар Македонски на грчко-македонската граница. Ајде де!!!

станала популарна пред 11 месеци, 4 седмици | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Вести

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • -1 глас

  јас да бев ко тебе ќе ја остаев простата хуншка маса да се радува и да се смееме барем ние на реакциите. Али ако, ти во одбрана на масата, фер :)

  ама да знаеш дека со ова му го кршиш сонот на Мартин Стефанов и другите наци-простаци како него.

  rofl во секој случај и +1.

 • +4 гласови

  Вака gemidjy - јас го разбирам народот, тој е под пресија веќе децении и сака да доживее катарза, како што ти ја доживуваш на сопствен начин (не знам кој е тој, ама претпоставувам дека имаш доживеено...).

  Проблемот не е во народот, туку во медиумите и нивната непрофесионалност. Нивна задача е да ја проверат приказната, а не на Пецко од Пашинорувци или Мики од Геге.

  А за информација Мартин Стефанов баш излезе меѓу првите со муабет дека ова е патка и имаш погрешен впечаток за него, претпоставувам заради агресивноста со која настапува на интернет (која меѓу другото ја разбирам, ама за тоа во некоја прилика кога ќе си го отплатиш пивото што го борчиш :)

 • +1 глас

  И ја плаќам пиво за да го сфатам тој феномен :)

 • -1 глас

  :) важи бе

 • +1 глас

  Лавко вика , проблемот бил во медиумите, непроверувале доволно.
  А добро ти Гравче кога тебе латас ти пренесува вест за БЦ,бучко и слично они ја проверуваат информацијата? кога Мара носи историчари кретени кои тропаат разни небулози, ги проверува таа или уредникот информациите?? Кога МИРКА ти кажуе шо како кој ,вамте тамте цели трилери , ги проверува некој тие информации ?

  Но, види парадокс: ти кога овие чисти безобразни дијареи ги голташ жедно и уживаш во ОТКРИВАЊЕТО на јакиот инфо кога ти се сервира - затоа што ти ја топли душичката, не се запрашуваш , хмм абе чекај да не е се ова обична измишљотина наменета за хушкање и други работи???

  е сега, она што би било интелигентна реакција е баш да се запрашаш ЗОШТО дојдовме до ова дереџе?

  како не зема ти одма да се затрчаш и исплукаш настанот со духот на александар велики на флорида со историчарот Донски (кој ви е идеен татко) ?

 • +1 глас

  И дали можеби сега ќе разбереш ЗОШТО сите ние овдека сме против овие антиквизации, надигравања со кој е поантичен, негирање на славјанството и плукање по истото ??
  - Епа гравче, затоа што ние го зборуваме ова одамна дека паѓањето во трансови со букефали, фамата околу ископини, пасковци , мари со хунѕите од поило ЌЕ не донесат еве до ова. Да печатот , тв, дојдат до тоа да пренесат како е пронајден гробот на граница и тие дрндупки, зошто сите се надигруваат кој попрво да покаже нешто јако патриотско,античко букефалско (!)

 • -1 глас

  Рохи тешки ретардации покажуваш, така што навистина ти треба стручна помош. Јас не можам да ти ја дадам, за жал.