Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Пронајден гробот на Александар Македонски

пријавена од gdamjan пред 12 месеци. (www.citymagazine.rs)

Македонските медиуми повторно молчат пред едно монументално откритие. Вистината мора да се дознае.

станала популарна пред 12 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Вести

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  Лошо склопено, на пример граничен премин Вишје не постои. Брзо нека се поправи во постот пред да приметат дека е заебанција од општествено ангажиран алтруист за доброто на црнците од Кина, и борец за правата на Ескимите и нивниот лов на китови. :)

 • +2 гласови

  Уште поцарови! http://www.kirilica.com.mk/vest.asp?id=2... (дури не ставиле ни линк, а го зеле цел напис комплет)

 • +1 глас

  Бунка, не е поентата во тоа како е склопено, туку во тоа кои с’е македонски медиуми ваквото нешто ќе и го сервираат на нашата јавност - за да привлечат читатели/гледачи...

 • +2 гласови

  Ај кај и да е може до вечер и на Сител да се појави :))))

 • +1 глас

  ако бе нека има патки .. не се лета се шо се јаде .. само ме интерсуа дали патката е од домашно производство :) ..

 • +3 гласови

  Фантастично е колку електронски медиуми до сега ја пренесоа веста. Убав показател на вистинското ниво на кое што се наоѓа македонското новинарство. Од пренесување на измислени лични имиња, до измилени и непостоечки топоними, па да завршиме со институцијата „Генерален Инспекторат на РМ“ што кај нас воопшто не постои. И после верувај им на новинарите и гласилата кај што работат!

  Мое мислење е дека типот што ја објавил веста, спрема некој виде на социолошко истражување. Само од денеска ќе има доволно материјал да докторира на темава. :)

 • +1 глас

  Фантастично експозе на блогот Мојон.

  А и Аждерот е супер, многу автентично!
  http://azder.blog.com.mk/node/222836