Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Петиција за Манаки

пријавена од vikt0r пред 1 година, 6 месеци. (www.petitiononline.com)

Браво за http://www.konzuli.com

проблем? |  кој гласал? |  категорија: Вести

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  Whokaro ќе биде горд.

 • +1 глас

  Леле бре на какви глупости се троши енергијата кај нас. Значи, инаетот е над сè.

 • +1 глас

  Го браниме своето ;)

 • +1 глас

  дали може да добијам некој натпис.. или незнам пост... што било.. кај што е опишан моментот на превземање на Манаки? Некако не ми е јасна целата процедура како тоа така “едноставно“ сега е на скопјани фестивалот?
  Сум за сите проекции во Битола, ама ми треба едукација околу целата паника.

 • +1 глас

  Фестивалот е на Вардар Филм (ако не се лажам, потврдете ми ве молам!) уште од 98ма

 • +1 глас

  Патетики.

 • +1 глас

  Ако навистина е вака тогаш имам две прашања и еден предлог:
  „Зошто рипаме?“
  „Дали сме моќни?“
  „Ај ова рипање да не заврши понеделник“

 • +1 глас

  Иако сум скопјанец, ја поддржувам петицијата, и незнам зошто мора се што чини во Скопје да се сели.

  Зошто да се цепка едно нешто на две и да се упропасти, кога може УШТЕ еден фестивал да се направи паралелно со тој во Битола.

  Зошто мора цела држава во Скопје да се сели, со тоа се се миноризира, и се запоставува.

  И нели имаше фестивал cinedays или како и да се викаше, колку што знам прекинат е. Само нешто да се смени, епа, колку што знам, ако чини, не треба да се мења, треба да се зачува такво. Ама некои луѓе не знаат за тоа!

  Поздрав.

 • +1 глас

  Еден од коментарите во тие што веќе ја потпишале петицијата:
  "manaki ne go davame skopski pederi edni!"

  Од ваков народ се цепи.....ќе се најде скопјанец со поголем инат и моќ и ај чао. Е$@те неписмениот народ.