Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Папата во Охрид

пријавена од fidanovska пред 1 година, 4 месеци. (www.makfax.com.mk)

Барам соба за изнајмување околу Св. Софија во Охрид... за некаде околу 2013 година.

проблем? |  кој гласал? |  категорија: Вести

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • -3 гласови

  Хмм, не би брзал - дотогаш ионака ќе не снема.
  Да не ќе треба да ре-аплицираш на српски или грчки или албански? (Зависно од каде живееш).

 • +1 глас

  можеби...
  можеби до тогаш и online ќе се аплицира за соби :)
  па кога би бирала во формуларот да барам Serbia, Albania или Greece, сепак би останала на Other... поенигматично е :)

 • +1 глас

  Море, ич да не иде.