Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Одржан состанокот за информатика во образованието

пријавена од vordan пред 1 година, 2 месеци. (instantekspert.blogspot.com)

Во мојот претходен пост, ги наведов тезите со кои требаше да настапиме на состанокот (поточно, деловниот ручек) со министрите за информатика и за образование, Иво Ивановски и Петар Стојановски. Како што беше и предвидено, ручекот бидна.

станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Вести

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +4 гласови

  1. Што беше за ручек? Кој најдобро се најаде и напи? Колку чинеше ручекот? Кој го плати?

  2. Другото е само мачкање очи.

 • +2 гласови

  :) Точно - мачкање очи! :)
  Не бев на ручекот, морав да откажам, но можеби ќе сакаш да прочиташ што се случило таму, и мене ми раскажаа.
  .
  Според она што сум го јадел на слични ручеци, прилично стандардно мени, во Александар Палас е обично подобро зготвено и повкусно од другите места. Предјадење, салата и главно јадење (бифтек, шницла или слично, со прилог од зеленчук/ориз/компир). Некакво вино, не прескапо, не странско. Нема некое расфрлање.
  .
  А кој плаќа? Ти!
  Јас, ние, даночните обврзници.
  Кога повикува владата на ручек, како сега, целиот калабалак е на нејзина (всушност наша) сметка.

 • +2 гласови

  Од тоа и се плашев: мачкање очи со мои пари. Сива зона на политичка и бизнис-политичка елита.

  „Танка је линија што спаја и раздваја“. :-)

 • +1 глас

  Состанокот не беше во корист на „елитата“, туку на образованието. Всушност, се обидовме на политичката елита да им „туриме со инка“ како треба да се одвива образование во 21. век.
  .
  А - јас елита!? Тешко, брат. Повеќе се гледам како рудар - секој ден на копање.
  Парите со кои е платено се и мои, 20 години мојата компанија уредно плаќа данок, фала на прашање.

 • +1 глас

  Бизарно, Вордан беше минусиран оти кажа дека ручал со наши пари

 • +2 гласови

  А не ни отишол на ручекот

 • +1 глас

  А го платив! :)