Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Невладината „Мак сонце“ на платниот список на Владата

пријавена од kingpin пред 1 година, 1 месец. (www.a1.com.mk)

Помеѓу невладините организации кои ги поддржаа средношколците од Струга, се најде и таква од платниот список на Владата. За „Мак сонце“ од Струга од буџетот за граѓански здруженија и фондации се одвоени околу 310.000 денари.

станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Вести

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +6 гласови

  Предлагам да си формирате една невладина, „Комитски слободен софтвер - Македонија“ и оп 5000 €.

 • +6 гласови

  Проекти: „Заштита на идентитетот преку слободниот софтвер“ и „Букефал 2.0 - образовен историски софтвер за деца - научете да бидете воин во фалангата и многу други поучни содржини“ :)

 • +5 гласови

  За ова барем 50000 € треба да се добијат. Па унутра тајно ќе се убацат пораки за толерантност и како Ацо бил познат по градење библиотеки и зближување на луѓето :)

 • -2 гласови

  Ми текна уште нешто - слободен софтвер за мали дечиња - Букефал пее песнички

 • +1 глас

  а „слободни букефалови муда“ ?

 • +1 глас

  Толку се неинвентивни, дури и името им звучи лепачко-плакатски.
  Само да ми е да чујам кој спин Латас ќе им го залепи. Раскажете овде, ве молам, Сител не гледам, Вечер не читам.

 • +1 глас

  Епа зошто те интересира ако ни го гледаш ни го читаш? :)

 • -1 глас

  За забава, зошто инаку?

 • +4 гласови

  Сеирот е стара античко македонска традиција (со арапско име).

 • +1 глас

  Важечка „суб-политика“ на владеачката партија е „NGOs are evil“. Не треба да се биде многу голем аналитичар па тоа да се укапира од хистеријата на про-владините електронски лепачи на плакати по он-лајн форумите и, впрочем, самиов Кајмак. Потсетете се само на погрдните „Соросоидни“ наслови на квази-блогерите.
  Се прашувам како се вклопува ваква стратегија на нивните налогодавци со создавање на диригирани квази-НВО? (на крај ќе испаднат НЛО).