Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Меккејн: Се будам на секои два часа и плачам! (видео)

пријавена од Igorce пред 1 година, 4 месеци. (zdravo.com.mk)

"Спијам како бебе. Спијам два часа, се будам и плачам. Потоа, кругот се повторува"

проблем? |  кој гласал? |  категорија: Вести

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +2 гласови

  д видео из нот лонгр авејлбл.
  башка муабетот не е лично од мекејн, туку кружеше како виц за берзанските работници: http://www.broker.com.mk/index.php?optio...

 • -1 глас

  дасаф, грешиш. Со свои очи го гледав Меккејн на „The daily show“ на Џон Стјуарт како го вели ова.
  Ах, кога ќе се сетам на нашите политичари - како не забавуваат со своите изливи на бес, бојкотирање, плачипичкарење и слични активности кога ќе изгубат на избори...

  Уммм, всушност, ова на на Меккејн е позабавно! :)

 • +1 глас

  линкот кој го дадов е од овој виц објавен пред 10тина дена. значи тој го адаптирал муабетот за неговата ситуација. не е авторски, тоа сакав да кажам.
  а не знам дали го гледаше љубчота некни во „неделно попладне“, тоа беше ентертејмент. хаотичен, надреален, постмодерен и се разбира иронично саркастичен ентертејмент :)

 • -1 глас

  Ach, но со (украдени) 50мил. евра во банка, човек добива на полетност и забавност, нели?

 • +2 гласови

  Зависи во која банка му се парите. :-))

 • -1 глас

  Ако е така, имавте прилика вие дебели шпртиња да го затворите.