Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Македонско - Грчки Дијалог како алтернатива на национализмот

пријавена од woona пред 1 година, 11 месеци. (vuna.info)

македонски и грчки активисти ќе одржат трибина и ќе положат цвеќе на споменикот на децата бегалци на 17 мај, сабота. повик за сите добронамерници

станала популарна пред 1 година, 11 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Вести

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +3 гласови

  Хм, и јас пробувам да започнам дијалог за разликите на Say: Macedonia, ама засега успевам да „привлечам“ само националисти. Хистеријата во Грција е прегласна за да се чуе гласот на разумот, барем во овој пост-вето период.

  Ви посакувам успешна трибина.

 • +3 гласови

  Што е национализам?
  http://lavot.blog.com.mk/node/151116

 • +5 гласови

  Нема лошо да си националист што значи да си ја сакаш нацијата и земјата (јас се сметам во оваа категорија) но нетреба да се претвориме во ултранационалисти (како наведените во постот на Лавот) кои својата нација ја ставаат на врвот на пиедесталот и ниедна не е вредна колку неговата.Ја поздравив оваа иницијатива иако организаторите се анти НАТО расположени а јас сметам дека ситуацијата налага да членуваме во НАТО. Во секој случај добро е што барем некој успеа да го отвори дијалогот.