Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Македонија повторно „жртва“ на евровизиските правила

пријавена од drugarce пред 10 месеци, 3 седмици. (www.utrinski.com.mk)

Правилото воведено минатата година дека десеттиот учесник за финале (од полуфиналните вечери) го одредува бекап-жирито на ЕБУ и оваа година „се скрши“ врз Македонија.

проблем? |  кој гласал? |  категорија: Вести

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  Навистина, каква трагедија.

 • +1 глас

  хахаха, абе drugarce, не се секирај, ќе куртулиме, еее па што не поминало...

 • +1 глас

  добро е, фала на добрите зборови. јас мислев дека од ова полошо нема :)
  не е дека бев засегнат со тоа што сме „жртва“ само мислев дека е интересно што по втор пат сме на десетто место во полуфиналето. лани бевме десетти ама благодарение на македонските иселеници, оваа година пола од гласовите ги имаме добиено и од жирија на некои земји

 • +1 глас

  а никој не се прашува која тиња стои зад евросонгот во македонија? МТВ. Тоа е причината. Шо се тиче мени, нека пропаднат и двете.