Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Македонија го либерализира влезот во земјава

пријавена од kingpin пред 1 година, 6 месеци. (www.utrinski.com.mk)

Сите граѓани од ЕУ и од земјите од шенген-зоната од вчера во Македонија ќе може да влегуваат само со лична карта.

станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Вести

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  Голем к. А кога ќе го либерализира за излез?

 • +3 гласови

  Никад. Сите влади се плашат дека ако си заминете - нема да се вратите назад. А од ЕУ се плашат дека ако влезете, нема да сакате да си заминете. :)

  Тоа ти е една од мерките за слободен проток на луѓе, идеи, а овие што владеат се надеваат дека така и странски пари дека ќе влезат во државата.

  Нормално за моменталната левица во опозиција тоа е само, како се велеше... а да: популизам! Затоа што според нив и онака никој не сака да влезе во оваа држава.
  Прашај ги нив, они најдобро знаат - тие ја дотераа до тоа дереџе. :))