Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

МПЦ бара народни лекови за кожни болести

пријавена од razvigor пред 1 година, 1 месец. (razvigor.blog.com.mk)

На надворешниот ѕид на Соборниот храм Св. Климент Охридски во Скопје е поставена плоча со слика од Богородица со мал Исус и повик до граѓаните да ги известат манастирите за искуства со лекување со народни лекови...

станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Вести

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +2 гласови

  И муфте, се разбира.

 • +5 гласови

  А сега ова не паганизам а? ;))
  не друго, за 14 св.трифун изјавија како било паганизам па не чинело да се слави и сл..

  Но, настрана тоа, ова во врска со народните лекови е сепак за поздрав. Фина иницијатива иако е прилично чудна и доаѓа ете од црква..what for стварно?

 • +7 гласови

  ete ti..не ни трепнав.. веќе некој грав лав ме минусирал:)
  ту бре, ако не ти е јасно нешто, прашај,ќе објаснам

 • +2 гласови

  Ете рокси, сеа си саде плусови. Од мене по еден за секој коментар.

 • +5 гласови

  па шо ќе им се лекови, нели би требало госпо да ги штити?

 • +2 гласови

  па не за нив де, за стадото неверно

 • +1 глас

  ахахахах wooona ;)))

 • +2 гласови

  oуу спартаак, лее видиш мојава сорос удбашка платичка како дури и плусчиња почна да ми носи;)) Готово.. сега лавот лае некаде у нечиј двор ,врие и каса..хаха

 • +4 гласови

  ете пак :)))

 • +3 гласови

  во овој наш свет овде владее царство и другарствоо.. се е убаво , овдека се куќите од чокоооладооо..:))

 • +3 гласови

  па ако огласов се гледа во ретроспектива се е јасно. Пред пола година бараа млади деца со мазна и мека кожа и невин глас за богословија, а сега ете бараат народен иљач за иста намена :) хех